Skocz do zawartości

HJZ - Sd.Kfz. 251 in United States Army


Młody duchem

Rekomendowane odpowiedzi

ot..taki sobie temacik początkujący serię trochę innych "gospodarzy" esdeków:))

pierwsze dwa posty to "rodzinki" - trzeci zostawiam Waszej spostrzegawczości i chęci podzielenia się wynikami z innymi /ja tak sobie skorzystam "boczkiem"/

Oczywiście wszelkie inne informacje mile widziane

PS. HJZ - Historia Jednego Zdjęcia.....gdyby ktoś nie skapował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gr..ciągniki to Twój konik czy tak przy okazji?)) dla celów Dak musiałem się nauczyć je rozróżniać..ot choćby po kształcie otworów odciążających w kołach jezdnych gąsienic:))

Jeżeli to zdjęcia to chętnie doślę wszystko co mam w temacie DAK..Jeżeli propozycja realna na priv sprecyzuj które typy..:)

Kaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Młody duchem napisał:

ale 7/6 to podobno Luftwafe - co taki tam może ciągnąć?

Sd.Kfz. 7/6 to jest dedykowana wersja pomiarowa artylerii przeciwlotniczej, służąca do przewozu 4 m dalmierza przeciwlotniczego i holująca zarazem przyrząd centralny baterii - np. Kdo.Ger. 36 na Sd.Ah. 104.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U23 - nie pasuje do tematu. Transport rannych z Kampfgruppe Diefenthal w okolicach Aachen. Drugi transporter w kolumnie ma rejestrację WH a powyżej godło LSSAH. Ta uwaga odnosi się do wątku tablic rejestracyjnych poruszanego w temacie Sd.Kfz.251/4.

Zdjęcia i tekst dotyczące Calliope a umieszczone na rosyjskim forum zostały "ukradzione" z książki serii Panzerwrecks Lee Archera i Williama Auerbacha.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MJ...co mam biedny zrobić:

image.png.f5d13a779dba1a1a84e33fd279226e83.png

- widzę żołnierzy US

- widzę dodga, jeepa..

to co sądzić o 251 używanych jako wozy sanitarne? mnie przynajmniej nasuwa się wniosek: zdobyli sprawne, wykorzystali jako sanitarki..

i to "wykorzystali" wrzuca foto w odpowiedni temat...

Co do Calipoe - wiem, temat mi znany...sam mam związane z takimi sytuacjami dylematy.. a może jadę na takim samym wózku? , gdzie jest granica uczciwości? jak to robić by mieć czyste sumienie? uff....to też temat dyskusji...

Kaz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie