Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata
  • 0
Ryszard1977

Dziwny kamien ze znakami

Question

Witam serdecznie wszystkich. Słuchajcie,mam mały dylemat..znalazlem bardzo dziwny kamień,nie mam pojecia co to jest. Wrzucam fotki jak kamien jest suchy i namoczony,moze ktoś coś mi podpowie za co będę niezmiernie wdzięczny.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Dzieki Panowie za odp. Jednak sprawdzalem i trylobit ma na kazdym zdjeciu jakąś skamieline,tu natomiast pod palcem doslownie nic nie czuć,czarny z bialym jest idealnie równy,żadnych krawędzi,wgłębien itp. To wyglada jakby (sorki za brak fachowej terminologii) w czarny kamien wkomponowany biały. Cos na podobienstwo intarsjii w meblarstwie:(  Oczywiscie mój ziomek doszukuje się już klimatów ufo😂. 500lat temu to pewnie by sie do tego modlili😜. Jesli macie jeszcze jakies pomysly co to moze byc to prosze o pomoc za co z góry ślicznie dziękuje

• 0

Moim zdaniem ktoś szlifował obsydian

Obsydian_sniezny_1595_nowe.jpg

Edited by Tyr

• 0

odnośnie "intarsji"

033-czlony-liliowca.jpg

no. 9...człony liliowca, przekrój wzdłużny (zgład), sylur: ludlow, narzutniak, miejsce znalezienia: Bramka, okolice Morąga, woj. warmińsko-mazurskie, Polska, coll. / fot. Jarosław Kulik.

http://www.fossils.com.pl/doc/skamienialosci/szkarlupnie.html

obiekt raczej nie jest pozostałością liliowca

bliżej mu do

http://www.fossils.com.pl/doc/skamienialosci/incertae-sedis.html

fot 4

004-tentaculites.jpg

3-832 Tentaculites sp. - tentakulity, sylur: wenlok lub ludlow, narzutniak, miejsce znalezienia: Rosanów, okolice Zgierza, woj. łódzkie, Polska, coll. / fot. Jarosław Kulik.

--------------------------------

o takie to kwiatki z tym UFO

006-baltocrinus-rostovensis.jpg

042-fragmenty-czlonow-liliowca.jpg

• 0

Dzięki wielkie wszystkim za fachową pomoc bo mój ziomek już szaleje na punkcie tego kamienia. Wysnuł teorie że prawdopodobnie to łącznik z istotami poza ziemskimi,pisze serio!! siedzi i gapi się w kamola jak jakis szaleniec😂