Jump to content

Zabezpieczanie bez grubych warstw preparatów


Krzyskle

Recommended Posts

Cześć, oczyściłem podkowę i parę stalowych rzeczy, jednak bardzo mi się podoba ich faktura i kolor przez co nie chciałbym ich zabezpieczać preparatami które tworzą grubsze warstwy, w tym bezbarwny lakier bo tworzy warstwę która jest gładka( a także jest jednolicie matowy lub błyszczący a taka oczyszczona stal miejscami się bardziej błyszczy, miejscami bardziej matowa). Myślałem nad spryskaniem jakiś suchym smarem ale jakoś nie jest przekonany do tego. Co sądzicie? Jakie macie na to sposoby? Mam nadzieję że dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi (tak jak drewno można pociągnąć lakiero bejcą albo czymś w stylu drewnochronu)

Link to comment
Share on other sites

Smary/oleje brudzą i zbierają syf.B44 położony cienko jest prawie nie widoczny, tylko nie mazać tym od serca, a wcierać lekko umaczany pędzel.Takim sposobem po chwilowym podeschnięciu mam zwykle problem z odróżnieniem które miejsce już malowałem, a które nie...

Link to comment
Share on other sites

i rozumiem że rzeczy tym zakonserwowane tak łatwo rdza nie chwyci? W sensie czy też wodoodporne jest?
Poza tym, jak jak na forum piszą, rozpuścić w nitro, w stężeniu 8-15%? Mieszać aż się całe rozpuści i nanieść tak jak mówisz cienką warstwę, poczekać aż wyschnie i będzie git?

Link to comment
Share on other sites

Będzie git, to żywica konserwatorska wiec co ma chronić to chroni latami o ile to leży w odpowiednich warunkach i się tym nie rzuca.Ja mieszam w toluenie, w nitro nie wiem jak wychodzi.W acetonie próbowałem kiedyś ale za szybko odparowuje.

Link to comment
Share on other sites

Nie zmienia bo i jak może zmieniać coś, co nie ma koloru... woda też tego nie ruszy, na chłopski rozum co by to było za zabezpieczenie? Acetonem schodzi całkiem, innymi rozpuszczalnikami mniej lub bardziej też.

Ale jak położysz na goły metal to i tak rdza pewnie wyjdzie, bo trzeba by to wysmarować wcześniej taniną.To zmieni kolor na lekko czarny(po zmyciu/szczotkowaniu) wiec Ci pewnie nie przypasi.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information