Skocz do zawartości

Błękitne mundury WP na Wschodzie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko odnośnie bluz mundurowych WP na Wschodzie, otóż czy istniały błękitne odmiany tych bluz? Na znanym portalu aukcyjnym można znaleźć za dość niską cenę komplet z właśnie takim mundurem. Czy nadał by się on na reko? W załączniku przykładowe zdjęcie(nie moje).

Mundur-LWP-.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowo błękitne nie istniały, natomiast szarozielonkawe jak najbardziej tak, moim zdaniem "chodzi" o ten sam odcień. Szyto także kurtki ze zdobycznych materiałów niemieckich, które miały być farbowane na regulaminowy "polski" kolor, jak z tym było możemy się domyślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wywróconych na "lewą stronę bluz moro" to na nie ale z wywróconych  bluz "deszczyk" to tak, w latach sześćdziesiątych produkowano takie cuda na potrzeby szeroko pojętej filmografii. Nie za bardzo rozumiem Twoje pytanie o "koszerność" tego co widać na zamieszczonej przez Ciebie fotografii ale wygląda to na współczesną "wariację" na temat munduru wprowadzonego w 1943 r. dla jednostek WP formowanych w ZSRR. Prawdą jest to co napisałem wcześniej że dla tychże jednostek w czasie wojny produkowano także kurtki w kolorze "szarozielonkawym" ale czy kurtka z Twojej fotografii nadaje się na reko, nie wiem, nie zajmuję się rekonstrukcją ale ładownice wyglądają na polskie ładownice do kb/kbk Mosin które wprowadzono w drugiej połowie lat czterdziestych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Na drugą wojnę na tym zdjęciu nic nie jest ok ? 
Plastikowe MP40, drelichowa rogatywka, polska ładownica do mośka
Bluza ma 7 guzików (wiem zdarzały się) i kolor jest jaki jest (wiem były różne).

Dla świętego spokoju na twoim miejscu zainwestował bym w bluzę i spodnie z schustera - jak dobrze poszukasz to znajdziesz używki na FB. 

Wtedy nikt się do ciebie nie przyczepi ?   


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie