Skocz do zawartości

Zdjęcie naszego samolotu - część 34


Rekomendowane odpowiedzi

            To fotka z E-bay 2013 roku ...widać możliwie pierwotne położenie samolotów po ewakuacji na lotnisko polowe...Fotki mają podpis tylko  "polnische flugzeug..-e"  A tak przy okazji Michał zmieniles nr .telefonu???

E-bay 2013.jpg

Edytowane przez Hornet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spirit of Warsaw napisał:

- Łoś, jak amen w pacierzu.

 

Na oryginale mego zdjęcie wykonanego przez niejakiego herr Caspera widnieje opis "Abgeschoossener polnischer Bomber bei Piatek" - czyli po naszemu jest to PZL-37A "Łoś" uszkodzony i spalony przez załogę z 211(11) Eskadry Bombowej por. obs. Kazimierza Bokowca po przymusowym lądowaniu w dniu 4 września 1939 roku koło m. Piątek na trasie Łęczyca - Łowicz. 

Personalia pozostałych członków załogi mile widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Hornet napisał:

            To fotka z E-bay 2013 roku ...widać możliwie pierwotne położenie samolotów po ewakuacji na lotnisko polowe...Fotki mają podpis tylko  "polnische flugzeug..-e"... 

 

B. interesująca fotografia, jak diorama. SP-BLJ jeszcze z ogonem, RWD.13(S?), RWD.17 i dwa RWD.8... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Spirit of Warsaw napisał:

- Łoś, jak amen w pacierzu.

 

Jestem pod wrażeniem! Patrząc na to zdjęcie nie postawiłbym na Łosia, bardziej mi się skojarzyło z niemieckimi publikacjami z 1940 roku. Podobnie jestem zaskoczony, że Łosie A były wtedy w linii, bo byłem przekonany, że tylko w szkolnictwie. Sądząc po wygiętych łopatach śmigieł, Łoś siadł na brzuchu z pracującymi silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2019 o 15:45, Spirit of Warsaw napisał:

„Dzwon” prototypu SP-AMF / 08.04.1936 / pil. AW Wiktor Modzelewski † - majątek Sadul-Szałas, gmina Wawer. Uwagę zwraca ”wannowa” kabina (RWD-DWL)

To pierwszy egzemplarz RWD-8, prototyp zrobiony dla wojska (nr fabr. 60), stąd "wannowa" kabina. Wpisany do rejestru 19 kwietnia 1934,  wykreślony 1 lipca 1936.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie