Skocz do zawartości

Od poszukiwacza do badacza, detektoryści w świetle prawa


Rekomendowane odpowiedzi

Muzeum w Łambinowicach (opolskie) organizuje wykład i spotkanie edukacyjne

pt."Od poszukiwacza do badacza, detektoryści w świetle prawa."

Myślę że spotkanie bardzo ważne, gdyż Muzeum w Łambinowicach zawsze było przychylne działaniem wspólnym z poszukiwaczami.

Czy ktoś z PZE jest o tym poinformowany albo się wybiera posłuchać dodać co nie co od siebie ??

Myślę, że to ważna sprawa no i opolskie.

W załącznikach plakat i program- dodam że w spotkaniu uczestniczą archeolodzy, ktoś nas powinien tez tam reprezentować.

Znalazłem zapowiedź spotkania na stronie muzeum:

http://www.cmjw.pl/kalendarium/115,wydarzenie.html


"cytat z strony ... Spotkanie będzie okazją do dyskusji na temat zagrożeń i korzyści, płynących z działalności detektorystów, możliwości współpracy z nimi oraz do prezentacji dobrych praktyk w tym zakresie.

Serdecznie zapraszamy! ... "

Ktoś coś z reprezentujących nas z PZE ?? będzie miał do dodania w tym temacie.



Pozdrawiam.

muzeum plakat.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AoT_Hunter_PL napisał:

To było tylko moje zapytanie skoro uważają się za reprezentantów "naszej całej grupy"

Zbiorowy kompleks mesjasza PZE. Pytanie dobre na jakieś forum medyczne. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AoT_Hunter_PL napisał:

To było tylko moje zapytanie skoro uważają się za reprezentantów "naszej całej grupy"

 

Oni w tym pze ledwo sami siebie reprezentują. Chcieli kiedyś reprezentować wszystkich poszukiwaczy, ale nie wszyscy chcą być z nimi identyfikowani. W zasadzie to poza biciem piany nic dobrego nie zrobili, a wracając do tematu wątku - po co tam iść, skoro w świetle" prawa" wiadomo kim są detektoryści. Takie prelekcje nic nie wnoszą nowego i są robione glównie po to by "uświadamiać" społeczeństwo, że najważniejszy jest "kontekst", a poszukiwacz to złodziej "dziedzictwa". Nie pamiętacie wydanej przez jakieś muzeum broszurki dla dzieci rok temu? Mi wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie