Skocz do zawartości

Wykrywacz metali XP ORX w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu dostępne w Polsce jest nowe dziecko Metal Detectors XP ORX.  Detektor zbudowany z myślą o gold prospektingu tzw. poszukiwanie samorodków złota.

Posiada także programy umożliwiające poszukiwania drobnych przedmiotów. Zauważyłem, że na portalach aukcyjnych i sklepach internetowych schodzi całkiem dobrze.

Cena bez słuchawek to ok. 3000 zł i o dziwo ma panel.

Jeżeli, któryś z Szanownych Kolegów posiada już to urządzenie to proszę o opinię, testy lub porównania. 

 

xp-orx-gold-nugget-prospecting-coin-metal-detector.jpg.9caa19ae87b91c4f31299fa6eb53794b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W piątek już będę posiadał taki wykrywacz z cewka 11 x35 postaram się coś napisać w weekend jak się sprawuje. Mam kilka miejsc już przechodzonych innymi wykrywaczmi lecz pewnych i zobaczymy co potrafi... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Już pierwsze dwie godziny poszukiwań za mną a więc.... Wykrywacz lekki jak piórko separacja na wysokim poziomie głębokości też ok nie wiem jak deus ale orx mi odpowiada. Niestety tylko jedna moneta tylko się trafiła 1/2 kopiejki ale z ok 25cm. Piszcie odpowiem na wszystkie pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita. Tak byłem dziś ok godziny na smietniku na którym byłem innymi wykrywaczmi żelazo na zelazie a xp orx dawał radę 4monety plus guzik separacja super z dołka moneta i kawałki stali dość duże głębokości nie żałuję wydanej kasy dziś był program Deep coin częstotliwość 12.2khz dawał rade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Etui na rękę oryginał to masakra ciężko wciskać klawisze, natomiast silikonowe czasem słabo widać na mrozie ... Etui x olx samoroba strasznie rysuje panel. 

Głęboki, lekki, prosty=skuteczny 

Wady:

Brak wskaźnika glebokosci(można się obejść bez) 

Identyfikacja dosyć poprawna

{większe żelazo czasami przełamuje) 

Program Gold 1 i 2 slabe

Program jedynie do użytku to 4 głęboka moneta

(szybka monet 3 dobra na parki itp) 

2 sloty na modyfikacje istniejących programow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 30 wykrywek.. Ostatnio miałem equinoxa 800

Wady 

Skala 0-40 (za mała) 

2x tyle co orx wazy

Przeklamuje duże zelazo

Niewygodne słuchawki bezprzewodowe

(orx ma wygodne i nie spadną, chodź wyglądają jak z biedronki za 29.99 a kosztują ponad 500...sle są ok) 

Wieloczestotliwosc =mniejszy zasięg 

Orx ma 59khz lub do 89 w zależności od sondy

 

Osobiście wole orx, dużo lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady orx.. Pointer jakas porazka

Trzeba przytrzymać klawisz pointera 2-3 sekundy, potem chcąc cofnąć wciskamy inny Klawisz strzałka powrót 

(a czemu nie ten sam klawisz) 

Whitesy biją na łeb pointerem deusa

(spust pod ekranem.... Super sprawa, Fisher f75 też ma taki przełącznik) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideałem byłby wykrywacz o ustawieniach F75 i jego zasięgach na sztycy deusa ;-).

Co do spustu pinpointera pod ekranem w wykrywaczu gdzie masz zdejmowany panel było by to sporym utrudnieniem konstrukcyjnym. W zdejmowanym panelu wszystkie przyciski i spusty muszą być w panelu. Na cewce 9 calowej w zasadzie i tak nie trzeba używać pinpointera, chyba że chcesz go na stale włączyć i chodzić z wykrywaczem w trybie statycznym, jak na dawnych wykrywaczach typu PI. W trybie 4  na czułości 95 wykrywacz jak na cewkę 9 calową jest bardzo głęboki.  Praca z nim jest bardzo przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia. Klawisz wyjścia w ORX działa na wszystkie ustawienia , w tym i na wyjście z funkcji Pinpointera do wybranego programu 1 - 6. Jak ktoś chodzi tylko na słuch to panel i tak ląduje w kieszeni bluzy i z pinpointera nie może korzystać, podobnie jak w Deusie XP. Mogli by zrobić tak by działał tylko przy wciśnięciu, puszczasz palcem i przestaje działać, ale chyba chodziło im jak pisałem o dodatkową funkcję statyk AllMetal.  Może zmienią coś przy kolejnej wersji oprogramowania. Przy małych cewkach 9calowych nie widzę sensu używania pinpointera, jeżeli masz już wprawę w lokalizacji przedmiotu. Nie ma wykrywaczy idealnych, są za to te lżejsze i te ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem 5% rabatu w jednym sklepie w Polsce, wystarczy spytać o rabat..... Nie będę podawał nazwy sklepu ale facet zawsze podpowie i doradzi......

Mialem dylemat jaka  cewka, doradzil  mi 9 cali i śmiga dobrze... 

Taniej niż na alledrogo?

PS przy ustawieniach reaktywnosc na 0 jest glebszy

W orx brakuje wykresu xy

Może kiedyś doczeka się w aktualizacji.... 

Szkoda, że słuchawki ws nie pasują do pełnego deusa i na odwrot

Teraz myślę nad 11x13 x35 i 3,7 Hz wtedy nie będzie miał konkurencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że programy są zrobione optymalnie, a użytkownik może tylko ingerować w stabilność i drobne korekty.... Każdy program ma inne możliwości, np program 3 posiada 3 tony, natomiast 4 tylko 1 i nie ma możliwości zmiany. 

Mniej ustawien, czyzby mniej błędów do popełnienia..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie