Jump to content
Sign in to follow this  
pumpernikiel

Wykrywacz metali XP ORX w Polsce

Recommended Posts

Posted (edited)

"Teraz myślę nad 11x13 x35 i 3,7 Hz wtedy nie będzie miał konkurencj "

Myślę, że na duże rzeczy głębokość poprawi się, na drobnicę zaś niewiele kosztem stabilności i wagi.

Z doświadczeń własnych na innych wykrywaczach moje są takie, że na glebie gdzie jest mocne zmineralizowanie duże cewki są mniej stabilne i trzeba było schodzić z czułością i finalnie miały one taki sam zasięg w głąb jak małe cewki, które są bardziej stabilne (mniejsza ilość sygnałów do przetworzenia z racji mniejszej powierzchni roboczej).

Co do 4 programu to ja słyszę dwa tony : żelazo niski , kolor wysoki.  Słuch mam kiepski to na 3 programie istotne są dla mnie też tylko 2 tony - żelazo niski, kolory - wysoki.

Chodzę zazwyczaj na czułości 95, wyższe podkręcanie pogarsza stabilność.

W Etraku miałem tą tabelę X/Y  przewodność/magnetyczność - poza bajerem w zasadzie nie dawała 100%wej wiarygodności co do identyfikacji przedmiotu. Nie wiem jak to działa w Deusie, ale najlepsza identyfikacja to własnoręczne odkopanie znaleziska.

Na bazie programu 3 i 4 zrobiłem własny program, ale trzeba pamiętać że jest różnica czy robisz coś na bazie 3 czy 4 bo mają  one inne sposoby filtrowania gruntu. Myślę, że na głębokość to modyfikacja 4.

Programy do złota - nie stwierdziłem ich przydatności w naszych warunkach do szukania monet, mimo że w testach powietrznych są bardzo głębokie. Mamy mocno zażelazione gleby i wykrywacz śpiewa częściej niż np. na piaskach pustyni czy Australi, ale może kiedyś to rozpracuję.

Edited by Sowa74
  • Sad 1

Wydaje mi się, że programy są zrobione optymalnie, a użytkownik może tylko ingerować w stabilność i drobne korekty.... Każdy program ma inne możliwości, np program 3 posiada 3 tony, natomiast 4 tylko 1 i nie ma możliwości zmiany. 

Mniej ustawien, czyzby mniej błędów do popełnienia..... 

Zamówiona nowa cewka 11x13 x35 

1520 zł z wysyłką 😁

Podam test w powietrzu i w ziemi jak przyjdzie

Po iluś tam wykrywaczach ORX wogóle wydaje się optymalny.  Długo byłem zwolennikiem F75 DST , ale w ORX łatwość składania zwyciężyła. Szkoda, że panel nie jest wodoszczelny sam w sobie bez kombinowania z jakimiś kondonami , było by idealnie.

• Sad 1

Wydaje mi się, że programy są zrobione optymalnie, a użytkownik może tylko ingerować w stabilność i drobne korekty.... Każdy program ma inne możliwości, np program 3 posiada 3 tony, natomiast 4 tylko 1 i nie ma możliwości zmiany. 

Mniej ustawien, czyzby mniej błędów do popełnienia..... 

Nie wiem czy ktoś zaskoczył, ale zasięg orx jest niezły..... Tylko orx ma cewke 9 cali....... (lub elipte 9,5.....)

Montujac sondę 11 lub 13x11 zasięg będzie bił każdy inny wykrywacz 

Może będzie konieczny tzw balanser do sondy, który zmieni środek ciężkości.... Na allegro z drukarki 3d około 50 zł... Podobno warto.... 

Posted (edited)

Przeczytaj co napisałem o zasięgu na górze strony. Zwiększenie średnicy sondy, a przez to jej powierzchni wpłynie ujemnie na stabilność układu i będziesz musiał zejść z czułości. Zwiększysz zasięg na większe przedmioty, na małe niekoniecznie lub nieznacznie.

Oprogramowanie było projektowane pod cewkę 9 calową i z taką można w pełni docenić zalety tego wykrywacza.

Edited by Sowa74
  • Sad 1

Witam.

Czy jest możliwość  używania z  xp orx innych słuchawek BT, np sony, jbl... itp.?

Rex

Posted (edited)

5zl współczesne z 59 cm w powietrzu 

Program 4 czułość 96,reaktywacja 1

Jest stabilny, nie wzbudza się.... Zasięg poszedł w górę.... 

Sonda źle wyważona, ale po założeniu balanser z allegro za 59 z wysyłką jest ok

Fakt, tx i bost nie można włączyć w orx, ale mam nadzieję, że soft poprawia.... 

Nie zgodzę się z Tobą kolego, gdyż sonda sama w sobie ma układ odpowiadający za pracę sondy a nie panel czy słuchawki.... Do odbiornika idzie już gotowy  sygnał  (w orx akurat do panela) 

Edited by Xporx

Posted (edited)

Możesz się nie zgadzać, tylko powiedz mi dlaczego sonda ma sama w sobie układ odpowiadający za pracę sondy i ta sama sonda w XP ma możliwość włączenia bosta, a w ORX nie ma .   Panel to odbiornik, ale i zarazem  pilot/panel sterowania.

Sonda X35 11 cali i 13 cali są ciężkie , balanser poprawi wyważenie, ale nie zmniejszy wagi.

Co do testów w powietrzu to jak wiadomo to taki pic na wodę. Wejdziesz w grunt z mineralizacją i Ci te zasięgi spadną o połowę.

Edited by Sowa74
  • Sad 1

7 godzin temu, Sowa74 napisał:

Możesz się nie zgadzać, tylko powiedz mi dlaczego sonda ma sama w sobie układ odpowiadający za pracę sondy i ta sama sonda w XP ma możliwość włączenia bosta, a w ORX nie ma .   Panel to odbiornik, ale i zarazem  pilot/panel sterowania.

Sonda X35 11 cali i 13 cali są ciężkie , balanser poprawi wyważenie, ale nie zmniejszy wagi.

Co do testów w powietrzu to jak wiadomo to taki pic na wodę. Wejdziesz w grunt z mineralizacją i Ci te zasięgi spadną o połowę.

Bo orx to jest okrojona wersja xp deusa..... Ta jak vx3 (od pełnej v3i) 

Nie ma wszystkich opcji, wręcz ma znikoma Ilosc.... 

Co zyskalem na 13x11 :

Większe pole przemiatania

Większą głębię 

Większą wagę sondy(ale to nie wada ani plus) 

Panowie nie róbmy sobie jaj, że z sonda 13x11 dużo waży.... Bo waży około 1 kg... Cały orx z nia

Każdy inny wykrywacz waży od 1,4 przez 2 kilo Whitesy  w minelabach jeszcze więcej w górę..... 

Każdy sprzęt Wieloczestotliwosciowy pracując na wszystkich naraz jest dużo plytszy(minęła, whites) (w instrukcji sam producent to podaję) 

Więc Deus że swoją waga jest jakaś alternatywa.... Chodź id ma taki sobie. 

PS zasięg to nie najważniejsza wyrocznia sprzętu.... Kto miał kilkanaście, to wie co mam na myśli.. 

Zamówię panel deusa i będę miał dodatkowy sprzęt..... Chcem sprawdzić oscyloskop xy... Pewnie w terenie nie będzie już tak fajny i stabilny... 

Xporx , ani zasięg ani id tak naprawdę nie są kluczem do sukcesu, a dobre miejsce do poszukiwań. Jak najdziesz cewka na "zabytkowy skarb" to i Ace150 Ci piknie.

Ten wykrywaczowy wyścig zbrojeń (w którym i ja chyba uczestniczę) to taki drugi aspekt tego hobby. Pamietam jednak czasy, kiedy wykrywacze były o połowę płytsze, a znalezisk o wiele więcej. 

Co do wykrywaczy uważam, że gdyby zrobić F75 DST na sztycy Deusa i dać mu lepszą cewkę to mieli byśmy wykrywacz prosty i prawie idealny.

• Sad 1

Wyścig zbrojeń...... A tereny coraz bardziej uszczuplone..... 

To tak jak z samochodem... Każdy chce mieć lepszy i lepszy...... A chodź jeden i drugi jedzie😁