Skocz do zawartości
  • 0

Zdjęcia


radekh8

Pytanie

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego radekh8 troszkę zamieszałeś ze swoją numeracją zdjęć ale jakoś damy radę a więc:
Fot. 9- To z pewnością nie jest 26 Pułk Ułanów (na patkach kołnierzowych nie ma proporczyków kawaleryjskich) a zapewne 26 Pułk Piechoty który stacjonował w Gródku Jagiellońskim a jego III batalion we Lwowie. Drugą opcją jest 26 Pułk Artylerii Lekkiej ze Skierniewic.
Fot. ? (już nie wiem jak to po Twojemu numerować) z 2018-12-11 10:10:34 to szeregowiec Korpusu Ochrony Pogranicza w nietypowej dla szeregowych kurtce kroju oficerskiego na której to widoczne są (prawa kieszeń) Odznaka Grenadierska, Państwowa Odznaka Sportowa i fragment Odznaki Strzeleckiej, na lewej kieszeni Odznaka Pamiątkowa KOP a służbę graniczną".
Co do oznaki naramiennej strzelca ckm wprowadzonej w 1932 r. to raczej nie było dwóch poziomych belek czyli oznaka haftowana przedstawiająca fragment taśmy nabojowej bez belki- celowniczy ckm dobry, oznaka z jedną belką celowniczy ckm bardzo dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedna uwaga. To że dana fotografia była zrobiona w Łucku to do końca nie świadczy o tym że żołnierz na niej uwieczniony musiał służyć w Łucku, mógł tam przebywać czasowo, być mieszkańcem tegoż miasta czy też okolic itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fot. 1 (2018-12-10 16:51:16)- strzelec, fotografię wykonano po 1930 r., na lewym ramieniu sznur strzelecki strzelca bardzo dobrego, pod nim odznaka pułkowa 50 Pułku Piechoty im. Frencesko Nullo (stacjonował w Kowlu, III batalion w Sarnach), na prawej piersi Państwowa Odznaka Sportowa, niżej Odznaka Strzelecka. Na naramiennikach najprawdopodobniej monogram pułku czyli stylizowane litery FN". Na forum jest cały temat poświęcony temu pułkowi, polecam dla zgłębienia tematu.
Fot. 2 (2018-12-10 16:52:44)- strzelec, najprawdopodobniej piechota (pułku nie da się zidentyfikować), na prawej kieszeni Odznaka Grenadierska i Państwowa Odznaka Sportowa.
Fot 3. (2018-12-10 16:53:20)- strzelec, piechota, sznur strzelca bardzo dobrego, na prawej piersi na pewno Państwowa Odznaka Sportowa, Odznaka Grenadierska i chyba (ale nie jestem pewien) Odznaka Strzelecka, na naramiennikach monogram pułku (dla mnie nie czytelny).
Fot 4. (2018-12-10 16:54:06)- fotografia po 1945 r. na piersi Krzyż Walecznych, medal ewidentnie polski i trzeci ewidentnie sowiecki (tu nie chcę gdybać" ale to da się zidentyfikować) poniżej na kieszeni Odznaka Grunwaldzka.
Fot. 5 (2018-12-10 16:55:01)- funkcjonariusze Policji Państwowej, fotografia góra 1936 r.
Fot. 6 (2018-12-10 16:55:43)- ułani lub strzelcy konni sprzed 1935 r.
Fot. 7 (2018-12-10 16:56:50)- fotografia po 1935 r., strzelec (szeregowiec), widoczna Państwowa Odznaka Sportowa.
Fot. 8 (2018-12-10 16:57:54)- patrząc na buty stawiałbym na artylerię, lata dwudzieste.
Fot. 9 (2018-12-10 17:00:23)- strzelec (szeregowiec), na naramiennikach monogram pułku (batalionu), dla mnie nie czytelny ale zapewne do zidentyfikowania.
To tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie