Jump to content

Legendy pomorza zachodniego


Ratheblast123

Recommended Posts

czy teren Pomorza zachodniego może posiadać jakieś legendy o podziemnych miastach , zaginionych konwojach , zaginionych kolekcjach dzieł sztuki pałacowych i prywatnych , fabrykach zbrojeniowych czy nawet o ukrytych pod koniec wojny magazynach magazynach wojskowych , skrytkach z skarbami ?
Link to comment
Share on other sites

Byłem tam gdy jeszcze nie było rezerwatów,krowy dawały słone mleko i w pobliżu płonęły pochodnie ubogiego szybu.Nurkowaliśmy w czystych wodach jeziora bez sprzętu.Pod wodą było widać metalowe konstrukcje a wieczorem przy flaszce słuchaliśmy opowieści tubylców.
Link to comment
Share on other sites

Pisałem ci, że głównie biżuterię, złoto, srebro, platynę, molibden, wolfram ale i dzieła sztuki. Ale miasto było bardzo zniszczone podczas walk w 1945 roku i wiele skrytek przysypanych zostało gruzem z budynków. A później na tych skrytkach wybudowano nowe budynki. Tak jest np. na skrytce na obecnej ulicy Basztowej (wg. niemieckiego spisu zawierała 112 kg złota, 1 kg platyny oraz wyroby z kości słoniowej).
Link to comment
Share on other sites

Busa, to z Tyfusem na pół się złożyliśmy.
A sam nie tak dawno dupę trułeś, żeby Ci podesłać namiar na jedną ze skrytek pod Kołobrzegiem. Problem w tym, że to już 5 metrów pod Kołobrzegiem i nie dałeś rady ugryźć.
Link to comment
Share on other sites

Kolego Bjar... Albo masz nieaktualne wiadomosci albo celowo wprowadzasz w błąd użytkowników forum. W skrytce o której pisdzesz wcale nie było 120 kg złota, tylko zaledwie 35kg, platyny i wyrobów z kości słoniowej nie było zupełnie nic, ale było kilkadziesiąt sztuk brylantów, tyle, ze wszystkie jakies trakie maluskie... po kilka karatów najwyżej... No ale to było, bo teraz skrytka jest pusta. Pewnie swoją wiedzę opierasz na informacjach od tego starego gestapowca co to za jabola zdradzał chętnie tajemnice 1000-letniej rzeszy (celowo z malej literki), z tym, że te tajemnice to trzeba przez 10 podzielić w jego przypadku...
Link to comment
Share on other sites

A Tobie kolego Ratheblast123 dam inna radę.
Nie słuchaj forumowych troli, którzy z dobroci serca nic Ci mądrego nie doradzą i jeszcze będ az Ciebie szydzić. Ja Ci powiem co sie opłaca. Opłaca się zainewstować w dobry szpadel i mapę przedwojennych cmentarzy. Można te o to starych germańców popytać... No i nerwy tez trzeba miec mocne i to nie z uwagi na milicję czy cos... wiesz są takie rzeczy, że się włosy na (tam też) jeżą od patrzenia.. ale jak to zniesiesz wszystko to dopiero masz raj... no i szacun na dzielni też jest, bo to nie kazdy ma nerwy na takie jazdy... No i między nami, nie spotkałem jeszcze lasencji co by na kolie ze złotych zębów, sorki, paciorków -miałem powiedziec- nie poleciała. Tak ze darz grób". To jest darz dół". W sumie wszystko jedno..
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information