Jump to content
Sign in to follow this  
Weteran-39

Radiostacje; prototypy polskiej armii rozmontowane w Egipcie.

Recommended Posts

Urządzenia łączności polskiej armii rozmontowane w Egipcie

Polska Grupa Zbrojeniowa wysłała do Egiptu prototypowe egzemplarze radiostacji zaprojektowanych w Polsce. Miało to służyć promocji polskiej oferty dla egipskiej armii. Okazuje się, że bez wiedzy Polaków rozmontowano radiostacje, prawdopodobnie w celu poznania ich budowy - czytamy w dzisiejszej Gazecie Wyborczej".

Radiostacje RKP8100 i RKS400W zostały skonstruowane przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej w Gdyni. Miały być podstawowym sprzętem łączności taktycznej polskiej armii. Były wyposażone w polskie moduły kryptograficzne kodujące też dane informatyczne.

W lipcu 2014 roku Polska Grupa Zbrojeniowa wysłała urządzenia do Egiptu, aby powalczyć o zagraniczne rynki. Później dosyłała kolejne. Umowa zastrzegała, że są to urządzenia o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa Polski i nie można ich udostępniać osobie co do której istnieje podejrzenie, że będzie nimi dysponował niezgodnie z zapisami dokumentu".

Według informacji Gazety Wyborczej" po pewnym czasie Centrum Techniki Morskiej straciło kontrolę nad tym, co się dzieje z radiostacjami. Po postępowaniu przeprowadzonym przez specjalnie powołany zespół okazało się, że urządzenia rozmontowano i zniszczono w bazie armii egipskiej pod Kairem.

W tej sytuacji wg informatora Gazety Wyborczej" potrzebne będzie przeprojektowanie radiostacji. Problemem może okazać się też to, że wiele technologii opracowanych przez CTM jest wykorzystywanych w polskiej armii. Może okazać się więc, że przeprojektować trzeba będzie też inne urządzenia użytkowane przez polską armię.
Za Onetem 2018-06-20

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takiej amatorszczyzny, dyletanctwa, tumiwisizmu i zwyczajnej głupoty jaka ma miejsce obecnie, to nawet za komuny nie było!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Prosto po polsku :Glupi Polak po szkodzie.  Bardzo glupi.Rozebrali nie sami,ktos jakichs Wieki Brat tam srubokret trzymal. Ktos za to powinien sie tlumaczyc przed prokuratura.

W Korei Polnocnej by rozstrzelali cala bande tych bezmozgowcow  co nie rozumie co to jest tajemnica wojskowa. I rodzine 2 pokolenia  wyslali do obozu na kilka lat.Czyli bez powrotu.Na zawsze.

Z reguly nasladowcow pozniej brak.

Nikt ze mna sie nie musi zgadzac.Wyrazam osobista opinie.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Balans "Takiej amatorszczyzny, dyletanctwa, tumiwisizmu i zwyczajnej głupoty jaka ma miejsce obecnie, to nawet za komuny nie było!"

Obecnie? Sprawdz kto byl u steru wladzy w 2014 roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information