Jump to content
Sign in to follow this  
IdeL

Zazwolenie na poszukiwanie meteorytów?

Recommended Posts

http://zdziennikaodkrywcy.pl/poszukiwacze-wysluchali-wykladu-o-meteorytach/

...Ta forma współpracy poszukiwaczy meteorytów z urzędami ochrony zabytków podważa całkowicie popularną w środowisku detektorystów formułę „ja tylko szukam meteorytów”. Także na szukanie meteorytów potrzebne jest specjalne pozwolenie..."

Ktoś coś? :O

Prawda to czy redaktor-debil?

Są zakusy i na meteoryty:

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/resort-srodowiska-i-krajowa-administracja-skarbowa-beda,2557926,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Pozostanie nam tylko łowiectwo. To będzie legalne.
No po prostu zamiast powrotu do tradycji II RP, mamy umacnianie PRL'u.

Już niebawem, to na wykopanie pietruszki z własnego ogródka będzie wymagane pozwolenie od WKZu, a każdy kto posiada w domu szpadel, będzie musiał go zarejestrować... 😁

sqr- wypluj te słowa.... kilka razy i przez lewe ramię.

Ja na swoim ogródku co rusz np urwiłapki wyciągam- w pewnym momencie miałem wpisany w telefon nr do dowódcy patrolu saperskiego :-)

Ciekawe, czy patrol saperski miał zgodę od WKZu?
Ja muszę teściowi powiedzieć, że musi mieć zgodę, bo inaczej ziemniaków nie wykopie 😉

sqr- nie musieli mieć zgody.

Ja Im zawsze ładnie poukładane przekazywałem. Nawet sprzętu z samochodu nie wyciągali.

Jeden jedyny raz zapytali, czy widzę potrzebę sprawdzenia, ale uznaliśmy, że nie ma większego sensu- wtedy im kilka szyszek" dałem w prezencie.

Odnośnie poszukiwań meteorytów-Piszący ten śmieszny artykulik nie może przyjąć do wiadomości,że WKZ może wydać pozwolenie na szukanie w tym wypadku zabytków-ponieważ tym się ma zajmować ta instytucja-na terenach będących pod jego jurysdykcją-czyli stanowiska archeologiczne-strefy ochrony archeologicznej-obiekty zabytkowe.Na poszukiwanie meteorytów poza takimi miejscami nie jest wymagane pozwolenie tej instytucji!!!Sieją w tej kwestii zamęt,i dezinformacje.Na poniższej stronie jest artykuł do pobrania który wyjaśnia stronę prawną p[oszukiwań meteorytów na terenie naszej Najjaśniejszej Ojczyzny.

http://www.ptmet.org.pl/andrzej-kotowiecki-status-prawny-meteorytow-w-polsce/

Trza się sprytnie jak magik obracać-wówczas dupa będzie tam gdzie nam będzie pasowało.
Nikt na dzień dzisiejszy nie zabroni szukać meteorytów,ani też minerałów o właściwościach magnetycznych jak np.magnetyt,można sobie poszukiwać rud darniowych,a nawet zwykłych kamieni na które reaguje patyk-ludziska to różności zbierają.Nikt również nie zabroni się organizować się w klubach o profilu meteorytowym,czy też geologicznym.Można się porozumieć z właścicielem ziemskim(fajniejsze określenie rolnika)że tak pro bono usunie się z jego ziemi metale szkodliwe dla zdrowia,i inne takie.Trzeba pamiętać ,że wszędzie można trafić na normalnych ludzi-zawsze warto wozić z sobą list intencyjny w butelce o pojemności 0,7.Taki list potrafi przełamać wiele granic-w ostateczności można zostać CZŁONKIEM pze-każdy coś dla siebie znajdzie.Nie należy się negatywnie nastawiać do życia-robić swoje z uśmiechem na ryju powiedzieć sobie Audaces Fortuna Iuvat

Trzymajta się ludziska