Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
mirek1234

floret

Question

• 0

PROSZĘ O IDENTYFIKACJĘ FLORETU ZAŁĄCZONEGO NA ZDJĘCIU. Z JEDNEJ STRONY NAPIS PARIS" ORAZ DALEJ CYFRA 5,NATOMIAST NA DRUGIEJ STRONIE TAKŻE NAPIS PARIS" ORAZ LITERA B I JAKAŚ PUNCA TAK JAKBY WYDŁUŻONE M LUB W.INTERESUJE MNIE OKRES Z JAKIEGO POCHODZI ZAKŁAD PŁATNERSKI ITP.ZA WSZELKIE INFORMACJE DZIĘKUJĘ.

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Proszę o identyfikację floretu załączonego na zdjęciu.Z jednej strony napis PARIS" oraz dalej cyfra 5", natomiast na drugiej stronie także napis PARIS" oraz litera B" i jakaś punca tak jakby wydłużone M" lub W".Interesuje mnie okres z jakiego pochodzi zakład płatnerski itp.Za wszystkie informacje dziękuję.

• 0
Czołem.

To jest floret treningowy, do nauki szermierki.
Z francuskiego - Fleuret N° 5 - gdzie 5" jest rozmiarem klingi, dla dorosłych.
Model ten z charakterystycznym jelcem w kształcie leżącej 8-ki wytwarzano od XVIII do XX wieku w manufakturach francuskich, jak i niemieckich [Solingen].
Prezentowany przez Ciebie, jest produkcji francuskiej - oczywiste - PARIS.
Natomiast z płatnerzem może być mały problem. Na terenie Paryża działało kilkunastu płatnerzy o nazwisku na literę M". Na obecną chwilę nie jestem w stanie ustalić który z płatnerzy mógł użyć nabicia jako pierwszej litery nazwiska.
Znani płatnerze - lub manufaktury - sygnowali wyrób całym nazwiskiem.
Na literę W" nie znam paryskich płatnerzy.

pzdr.
stani.

Ps.
Przy Twoim florecie brak skórzanych tarczek leżących na jelcu od strony rękojeści.
Pytanie -
czy na głowicy rękojeści nie ma żadnych nabić..?

• 0

Dziękuję za odpowiedz , na głowicy rękojeści nie ma żadnych znaków natomiast udało mi się zrobić zdjecie puncy,być może ono dużo pomoże ,pozdrawiam.