Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Napisano

Witam.

Nie wiem czy dobrze trafiłem ale jestem zainteresowany sposobem oznaczania "taktycznego" czołgów i innych pojazdów pancernych II RP. Według wikipedii pojazdy były oznaczne według: https://pl.wikipedia.org/wiki/3_Batalion_Pancerny#/media/Plik:Oznak_czlekk_IIRP.png

Do 1938 roku rzeczywiście to występuje. Potwierdzają to liczne zdjęcia zarówno na 7TP oraz TKS. Wie ktoś może gdzie mogę znaleźć więcej informacji na ten temat? jakaś literatura? instrukcje przedwojenne? Zagłębiłem się w kilka książek na temat organizacji Polskiej broni pancernej i niestety nic konkretnego na ten temat nie ma.

Dziękuję za pomoc.

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Napisano
W dniu 16.09.2024 o 22:26, TomekSz napisał:

t.jpg

tp.jpg

Na ostatnim zdjęciu widać leżące na przednim pancerzu hełmofony czołgowe (mam nadzieję że dobrze widzę).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie