pepsijames Posted September 7, 2017 Author Posted September 7, 2017 Czy ktoś może rozpoznaje co to za mundury?Zdjęcie zrobione w czasie okupacji w Skierniewicach.W tym czasie poza wojskami niemieckimi, były też wojska włoskie, węgierskie i radzieccy jeńcy.
Slajmi130 Posted September 8, 2017 Posted September 8, 2017 Acha bo zapomniałem dodać. Barycz słowo klucz..Podczas II wojny światowej poligon w Baryczy wykorzystywały wojska niemieckie. Stacjonowałatutaj m.in. kompania 954 Sicherungsbataillon Wehrmachtu, przeznaczona dowalki z partyzantami oraz pododdziały Ostlegionu. Na terenie poligonu w latach 1941–1943pogrzebanych zostało ponad 22 tys. ofi ar, w tym jeńców radzieckich ze Stalagu Końskie(zmarłych w wyniku epidemii tyfusu i czerwonki oraz zamordowanych). Niemcy zorganizowalina terenie OC stałe miejsce straceń Polaków, np. 17 września 1943 r. rozstrzelano17 mężczyzn – mieszkańców Kornicy i Końskich, których pochowano na terenie poligonu,a po wojnie ekshumowano i przeniesiono ich ciała na cmentarz w Końskich43.
bjar_1 Posted September 8, 2017 Posted September 8, 2017 No ale gdzie Barycz, a gdzie Skierniewice ;) Na terenie dawnego OC Raducz tez stacjonowali Ostlegioniści, a to już znacznie bliżej niż Barycz.
pepsijames Posted September 7, 2017 Author Posted September 7, 2017 Czy ktoś może rozpoznaje co to za mundury?Zdjęcie zrobione w czasie okupacji w Skierniewicach.W tym czasie poza wojskami niemieckimi, były też wojska włoskie, węgierskie i radzieccy jeńcy.
Edmundo Posted September 7, 2017 Posted September 7, 2017 Sądząc po umundurowaniu i rysach twarzy są to żołnierze jednego z Legionów Wschodnich (być może Azebrejdżański czy też Turkiestański) Wehrmachtu które to formowano między innymi na terenie Generalnego Gubernatorstwa.
Slajmi130 Posted September 7, 2017 Posted September 7, 2017 Między innymi obóz szkoleniowy ostlegionów był w Skierniewiczach. Na terenie GG takich ostlegionów wyszkolono ok 60ciu,
pepsijames Posted September 7, 2017 Author Posted September 7, 2017 A gdzie mogę znaleźć info o tym obozie szkoleniowym ?
Edmundo Posted September 7, 2017 Posted September 7, 2017 Szczegółowego info to raczej nie znajdziesz.
pepsijames Posted September 9, 2017 Author Posted September 9, 2017 Poszukując informacji trafiłem na taką sugestię 1942 Turk-Bataillon 450
Question
pepsijames
Czy ktoś może rozpoznaje co to za mundury?
Zdjęcie zrobione w czasie okupacji w Skierniewicach.
W tym czasie poza wojskami niemieckimi, były też wojska włoskie, węgierskie i radzieccy jeńcy.
10 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.