Jump to content
  • 0

Żołnierze w Skierniewicach


pepsijames

Question

Posted

Czy ktoś może rozpoznaje co to za mundury?

Zdjęcie zrobione w czasie okupacji w Skierniewicach.
W tym czasie poza wojskami niemieckimi, były też wojska włoskie, węgierskie i radzieccy jeńcy.

10 answers to this question

Recommended Posts

Posted
Acha bo zapomniałem dodać. Barycz słowo klucz..
Podczas II wojny światowej poligon w Baryczy wykorzystywały wojska niemieckie. Stacjonowała
tutaj m.in. kompania 954 Sicherungsbataillon Wehrmachtu, przeznaczona do
walki z partyzantami oraz pododdziały Ostlegionu. Na terenie poligonu w latach 1941–1943
pogrzebanych zostało ponad 22 tys. ofi ar, w tym jeńców radzieckich ze Stalagu Końskie
(zmarłych w wyniku epidemii tyfusu i czerwonki oraz zamordowanych). Niemcy zorganizowali
na terenie OC stałe miejsce straceń Polaków, np. 17 września 1943 r. rozstrzelano
17 mężczyzn – mieszkańców Kornicy i Końskich, których pochowano na terenie poligonu,
a po wojnie ekshumowano i przeniesiono ich ciała na cmentarz w Końskich43.
Posted
No ale gdzie Barycz, a gdzie Skierniewice ;) Na terenie dawnego OC Raducz tez stacjonowali Ostlegioniści, a to już znacznie bliżej niż Barycz.
Posted

Czy ktoś może rozpoznaje co to za mundury?

Zdjęcie zrobione w czasie okupacji w Skierniewicach.
W tym czasie poza wojskami niemieckimi, były też wojska włoskie, węgierskie i radzieccy jeńcy.

Posted
Sądząc po umundurowaniu i rysach twarzy są to żołnierze jednego z Legionów Wschodnich (być może Azebrejdżański czy też Turkiestański) Wehrmachtu które to formowano między innymi na terenie Generalnego Gubernatorstwa.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information