Skocz do zawartości

Polskie Pociągi Pancerne 1918- 1939.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Każdy ma swój ulubiony okres. Ja również lubię opisy walk i wkładu załóg pociągów w walce o niepodległość i utrwalanie granic, ale z kolei dla mnie jest jednak okres międzywojnia, gdzie czytając opis budowy i wyposażenia pociągów tamtych czasów nie mogę się nieraz nadziwić. Wtedy kończyła się wojenna improwizacja", a zaczynały się wagony i składy z prawdziwego zdarzenia, wszystko ujęte w karby regulaminów i instrukcji. Tym bardziej chylę czoła nad Chłopakami z lat 1918- 1920, osłoniętymi czasami ścianką cienkiego betonu lub blachy, w wagonach towarowych lub węglarkach zaimprowizowanymi na wagonu bojowe.Tym bardziej, że mimo tego byli bardziej skuteczni od niejednego wrześniowego z krwi i kości profesjonalnego" pociągu pancernego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego formoza58 pozwolę sobie zacytować Twoją wypowiedź Tym bardziej, że mimo tego byli bardziej skuteczni od niejednego wrześniowego " z krwi i kości profesjonalnego pociągu pancernego...".
Zgadzam się ale proszę zwrócić uwagę z jakim przeciwnikiem przyszło im się zmagać w pamiętnym wrześniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Edmundo, pisząc to doskonale zdaję sobie sprawę, bowiem jest to oczywiste i bezdyskusyjne jak 1 plus 1 to 2" i nie jest warte zawiązywania dyskusji na temat oczywistej oczywistości". Nawet w głowie mi się nie rodziło, aby porównywać skuteczność.Podobnie jak licytacja i porównanko" jaki oddział, czy formacja była skuteczniejsza lub lepsza , była i jest mi obca.Na równi chylę głowę nad ofiarą Jednych i Drugich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie