Jump to content
  • 0

Niemieckie łóżko koszarowe.


mar02

Question

Witam Szanowne Grono,
Dzisiaj w terenie pewien gospodarz pochwalił sie składanym, stalowym łóżkiem.
Wg niego miała to byc pozostałość po stacjonujących wojskach niemieckich.
Łóżko jak widać z możliwością dostawienia kolejnego nad nim, gruba, nitowany stal, z hakiem.
Niestety nie znalazłem nic podobnego co mogłoby tłumaczyć jego pochodzenie.
Spotkaliście sie z czymś podobnym ?

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

Bardzo podobne były również u mnie w jednostce. Na haku wieszało się wyposażenie czyli najpierw chlebak, następnie plecak, ale tylko w razie W" czyli w przypadku spodziewanego alarmu. W czasie pokoju" wyposażenie magazynowane było w gaciowni". Przebywał tam mundur wyjściowy, komplet nowego mora", chlebak, OP 1, plecak, buty do munduru wyjściowego i drugie buty do tego nowego mora. Broń, maska, całe wyposażenie do broni (ładownica, magazynki, przybornik, oliwiarka) było przechowywane w magazynie broni. Mundur codzienny" na noc musiał być ułożony w kostkę" i połozony na taborecie w nogach łózka. Zimą na tym haku powieszona była kurtka, zimowe moro na wieszaku. Te sprawy to chyba zależały od jednostki, w każdej było inaczej.
Link to comment
Share on other sites

Przekazuje to co zasłyszałem. Niestety nie udało mi sie odszukać żadnej tabliczki, zastanawia mnie ten hak. W sumie wszystkie łóżka są do siebie podobne, czy to LWP, czy więzienne. Dysponujecie jakimiś informacjami o niemieckich łóżkach ?
Link to comment
Share on other sites

I armia niemiecka i LWP i WP i nic tu nie stoi w sprzeczności choć przychylam się do opinii przedmówców iż jest to typowe łóżko koszarowe Wojska Polskiego których to bez liku zapewne do dzisiaj stanowi podstawowe wyposażenie sal budynków koszarowych.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information