Jump to content

Tesoro Cibola/Tejon czy Vista smart+ lub vista Gold


kambodza1992

Recommended Posts

witam Panowie i Pnie.
chcę kupić analoga i tylko dwie marki wchodzą w grę tzn:Tesoro Cibola/Tejon lub Vista smart+/Vista gold.
tylko pola i plaże na jeziorach tam bedę szukał.trochę doświadczenia mam 3lata chodzę z ace 350 i od 1roku Fidesem.(diabłem)
czy ktoś posiada te sprzęty?proszę o opinie.
Nie interesują mnie inne tylko te co w opisie.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply
witam
dziwię się ze nikt nic nie napisał czy wszyscy lubią wykrywacze z bajerami?? Tesoro jest produkowane kupę czasu a Vista krócej.
Ludzie macie tyle sprzętów tak mądrze piszecie ten dobry,ten głęboki,ten ma super dyskrime,czy nikt na tym forum nie posiada tych analogów?
Link to comment
Share on other sites

Miałem 2 cibole, sprzęt fajny i prosty jak budowa cepa. Bardzo lekki o dobrych zasięgach, bardzo mobilny. Wady to kabel cewki i wtyczka która jest największą udręką tego sprzętu gdyż łatwo zrywają się żyły kabla i trzeba to lutować, podobnie będzie pewnie w tejonie. Sprzęt naprawdę godny polecenia ale ma tylko jeden ton więc kopiesz wszystkie czyste sygnały dlatego pole gdzie znajdują się kulki szrapnerowe omijaj z daleka. Na plażach ze słodką woda nie było problemu, nad morzem nie szukałem. Sprzęt jest stabilny. Elektronika mieści się w malutkim pudełku i po prostu wymiata konkurencję gabarytami :) Porównując go z gti 1500 zasięgi identyczne na standardowych cewkach. GTI pozbyłem się po pół roku mimo bajerów jakie posiadał. Od 2 lat mam GMP XP (1k zł droższy od ciboli) zasięgi lepsze o ok 15%-20%, czułość także, raz ustawisz i chodzisz cały czas. W porównaniu z cibolą jest cięższy ale ma fajnie składaną sztycę jak w deusie, możesz kupić do niego (GMP)słuchawki bezprzewodowe. Tejon kosztuje podobnie jak GMP XP więc zobacz również ten sprzęt. A Vista nic o niej nie wiem ale wygląda jak ...
Link to comment
Share on other sites

cześć,
chodząc z Cibolą czy Tejonem chodzisz w słuchawkach, a po kilku- kilkunastu wypadach mozna juz rozróżnić czy pod cewką jest łuska, czy przedmiot z czystego ołowiu o żelazie nie wspominając. Tak się składa, że od 7 lat uzywam Ciboli ( z krótką przerwą na Tejona ) i jestem w stanie rozróżniać tony .
Cibola jest bardzo stabilna, tak na mokrej trawie jak i pod liniami energetycznymi, a bateria 9 v wystarcza na min. 15 godzin chodzenia,a i po 7 godzinach przemiatania ręka nie boli. Test cegły zdaje znakomicie, ponieważ daje czyste sygnały na łuski leżące w gruzie ceglanym.
Z kablem nie ma problemu o ile sie go owinie sztywno wokół sztycy. Gdyby Tesoro mi czymś podpadło" to bym zmienił firmę :)))
Link to comment
Share on other sites

Problemy sprawia wtyczka cewki którą wkręcasz w elektronikę. Przy częstym składaniu wykrywacza i demontażu cewki po pewnym czasie zrywają się cienkie żyły kabla we wnętrzu wtyczki. Rozebranie wtyczki i powtórne jej złożenie niestety osłabia elementy zaciskające kabel wewnątrz. Powtórne lutowanie żył musi być bardzo precyzyjne z uwagi na bardzo mało miejsca, minimalne odległości między poszczególnymi żyłami a także bardzo mały zakres manewrowania poszczególnymi żyłami we wnętrzu wtyczki podczas lutowania gdyż odizolowane żyły muszą być bardzo krótkie aby zmieściły się we wnętrzu obudowy wtyczki. Także jak kolega powyżej miałem po pewnym czasie wkręconą wtyczkę cewki w elektronikę na stałe i zabezpieczone to bardzo starannie taśmą izolacyjną w taki sposób aby wtyczka z kablem nie miała prawa się wypiąć, uszkodzić czy poluzować. Kabel cewki to cienki sznurek który także według mnie powinien być nie owinięty wokół sztycy a obklejony na całej długości taśmą ale niestety to spowoduje niemożliwość złożenia sprzętu. Coś za coś. Dodam że zamienniki wtyczki na polskim rynku nie istnieją i trzeba szukać w USA lub wymienić gniazdo w elektronice i wtyczkę cewki na polski odpowiednik. Jednak ja dość intensywnie użytkowałem obie cibole a także przewoziłem ją w worku na plecach na rowerze co mogło przyspieszyć degradację wtyczki. Cibola to naprawdę dobra konstrukcja jednak podwyżka ceny wykrywaczy (wszystkich producentów) kilka lat temu według mnie spowodowała że jest ona za droga tak jak większość sprzętu na rynku. Za 1800 zł wyrwiesz już w doskonałym stanie Deusa bez panela, GMP XP czy inny sprzęt od napaleńców którzy myśleli że po pierwszym wyjściu w teren od razu znajdą złoty pociąg.
Link to comment
Share on other sites

Taki problem może ale nie musi wystąpić na skutek gwałtownego szarpnięcia przewodu lub niostrożnym, częstym wyciąganiu i wkładaniu każdej wtyczki, każdego wykrywacza i każdej marki. Aby tego uniknąć radzę składać wykrywacz na dwie części i używać dłuższego pokrowca (ok. 80 cm). Od czasu do czasu należy wtyczkę wyjąć i rozprostować przewód. Używam w ten sposób różne Tesoro ponad świerć wieku i nie mam problemów ze zrywaniem przewodów.
Link to comment
Share on other sites

Niestety muszę się z Tobą nie zgodzić choć zawsze broniłem marki tesoro bo powtarzam to super sprzęt. Pierwsze zdjęcie w linku pokazuje wtyczkę ciboli, widać tam że nie jest ona zalana a we wnętrzu wtyczki kabel jest jedynie zaciśnięty kawałkiem metalu który jest zarazem blokadą jeśli chcesz rozebrać wtyczkę.
http://odkrywca.pl/pomoc-z-tesoro-cibola,722784.html
Miałem kilka wykrywaczy w tym fishera f2 (odpowiednik ace 250 dla tych co nie wiedzą) i tam też producent zadbał o tą część cewki zalewając ją.
Dodam że w żadnym stopniu wybór ciboli jako kolejnego sprzętu dla autora wątku nie jest powodem aby zrezygnować z kupna tej maszyny, to jedynie ostrzeżenie aby zadbał o tę część należycie.
Link to comment
Share on other sites

Bierz Tesoro! Porządne sprzęty. Mają duszę. Ręczna amerykańska robota, solidna. Jak się całe życie robi jeden sprzęt i wkłada w to serce można dojść do perfekcji.
Podobno przed świętami można wyhaczyć wersję deluxe, w komplecie z lampą naftową, krzesiwem i albumem o pierwszych białych osadnikach w dolinie Colorado w cenie.
Link to comment
Share on other sites

Kolego kambodza1992 na forum wszyscy jesteśmy równi więc pan/pani zostaw sobie na inne okazje. Brzęczyszczykiewicz więc jak z tymi wykrywkami, są takie godne twojej osoby ? Masz chyba swoje zdanie czy jednak dzieciak jesteś który tylko dużo krzyczy ?
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information