Jump to content

Nie żyje J.B. Cynk


Recommended Posts

18 listopada 2016 r. zmarł Jerzy B. Cynk - nasz nauczyciel i patron historycznych prac i poszukiwań. Na jego książkach i artykułach wychowały się całe pokolenia entuzjastów lotniczej historii. Bez jego pracy nigdy nie ukazałaby się dwutomowa historia Polskich Sił Powietrznych w latach 1939-1946. Był pierwszym autorem, który publikując w języku angielskim dotarł do szerokiego kręgu odbiorców opowiadając o konstrukcjach lotniczych budowanych w Polsce i o ich twórcach. Jego jedna z pierwszych książek pt. Polish Aircraft 1893-1939" wydana przez wydawnictwo Putnam do dziś jest rarytasem.
Będzie nam Go bardzo brakowało, Robert Gretzyngier

Żródło - GRETZA
Link to comment
Share on other sites

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 30 listopada. Msza żałobna ma rozpocząć sie o godz. 11 w kościele katolickim na Waltham Cross w północnym Londynie. Dalsza cześć tej smutnej uroczystości będzie miała miejsce w krematorium w Enfield.

Informacja otrzymana od rodziny śp. Pana Jerzego

Źródło: mysliwcy.pl

Link to comment
Share on other sites

Witam
Właśnie od p. Jana Cynka (syna zmarłego) otrzymałem najświeższe informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych sp. Jerzego B. Cynka. Rozpoczną się one w środę 7 grudnia o godz. 11.00 w kościele Our Lady of the Immaculate Conception and St Joseph’s na Waltham Cross w Londynie. Następnie nastąpi kremacja w Enfield Crematorium.

Źródło: mysliwcy.pl
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information