Jump to content

O propagandzie.

plr78

Recommended Posts

Witam. Idą długie zimowe wieczory. Zdałoby się coś do poczytania i to o propagandzie właśnie. Lubię oglądać Die Deutsche Wochenschau , PKW a nawet kreskówki z lat wojennych. Czy możecie polecić jakieś książki w tym temacie. Ramy czasowe od ale głupi ci Rzymianie" do zimnej wojny.Jakoś boję się rozważań o współczesnej propagandzie coby w temacie nie utonąć.

Polecam gorąco LTI" (Lingua Tertii Imperii" = Język Trzeciej Rzeszy") Victora Klemperera. Podstawowe informacje o tej pozycji
http://pl.wikipedia.org/wiki/LTI_-_notatnik_filologa

Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 13:50 04-11-2016

Czytałem kiedyś książkę w tej tematyce.
Wydanie sprzed około 20-30lat(?)
tytułu nie pamiętam za cholere,dwa słowa na pewno
wojna mózgów/umysłu?

Na okładce był rewolwer w którym centralną częścią(bębenek) był mózg

Bardzo dziękuję za odzew. LTI" już ściągnięta w formie PDF , później się wezmę za Stanleya. A tak w temacie , robiłem porządek na półce i zauważyłem że gdzieś mi wcięło książeczkę Koniec latającej fortecy". To był kawałek propagandy...

Poradnik agitatora" -Henryk Joffe, Stanisław Sado ok. 1950r. Zarąbista lektura. Czytać wyłącznie w stanie wskazującym.

Historia Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików). Krótki kurs- praca zbiorowo natchniona ;) - również na trzeźwo nie da się czytać.

• 4 weeks later...
Właśnie wczoraj skończyłem czytać książkę Roberta Guillaina Od Pearl Harbor do Hiroshimy". Książka - wspomnienia francuskiego dziennikarza, który przez całą II Wś przebywał w Japonii sama w sobie jest bardzo ciekawa a o japońskiej propagandzie na każdym etapie wojny można tam się sporo dowiedzieć, bo autor świadomie systematycznie analizuje ten temat. Pzdr.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information