Skocz do zawartości

Jeńcy w USA


patton12

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem! Czy żołnierze Wehrmachtu wzięci do niewoli we Włoszech w 1944 roku byli przewożeni do obozów jenieckich w Stanach Zjednoczonych? Rozmawiałem z byłym żołnierzem WH, który twierdził, że trafił do takiego obozu w Ameryce. Jeńcy mieli być wykorzystywani do prac przy zbiorach, np. ryżu. Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dawnych czasie mojego zamieszkiwania w Niemczech (DDR) poznałem i zaprzyjaźniłem się z człowiekiem, który palił tylko papierosy Marlboro, które na jego życzenie przywoziłem mu z PRL'u. Opowiadał mi swą historię jako żołnierza Wehrmachtu. Jako 17-latek został w 1944 powołany do wojska i w pierwszej bitwie dostał się do amerykańskiej niewoli. Został przewieziony z innymi jeńcami do USA i pracował tam na południu w rolnictwie. Praca była ciężka, ale po pracy dostawali dla relaksu: Whiskey, Marlboro oraz czarne kobiety (obowiązkowo). Ponadto mieli obowiązek słuchać amerykańskiej muzyki, w tym Jazz'u. Amerykański styl życia tak mu się podobał, że chciał zostać w USA. Ale po wojnie wszyscy jeńcy musieli wracać do Vaterlandu, gdzie już niektórzy nie mogli sobie znaleźć miejsca. Pozostały im tylko takie namiastki jak: Whiskey oraz właśnie Marlboro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie