Skocz do zawartości
  • 0

niesmiertelnik carski ?


czarny bocian

Pytanie

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Jako uzupełnienie do wypowiedzi Kolegów alex_2013 i bjar_1 dodam iż brygada została sformowana w 1910 r. na bazie 1 Syberyjskiego Rezerwowego Dywizjonu Artylerii i stacjonowała w miejscowości Nerczyńsk (Kraj Zabajkalski) wchodząc w skład Irkuckiego Okręgu Wojennego czy jak kto woli Wojskowego.
Napisano
Uzupełniając jeszcze wszelkie uzupełnienia to ten licznyj znak jak najbardziej mógł zostać pozostawiony 10 km przed Radzyminem gdyż 10 Syberyjska Strzelecka Brygada Artylerii w latach 1914-1915 a więc w okresie prowadzenia działań wojennych na terenie ówczesnego Królestwa Polskiego wchodziła w skład Frontu Północno-Zachodniego będąc w składzie nowo utworzonego IV Korpusu Syberyjskiego wchodzącego z kolei w skład 12 a następnie 2 Armii tegoż frontu. No chyba że zgubił go jakiś bolszewik w 1920 r. któremu to pozostał na pamiątkę Wielkiej Wojny.
Napisano
Można gdybać. Znam przypadki odnajdywania u nas licznych jednostek z Syberii i Dalekiego Wschodu, a które nigdy nie znalazły się tutaj na froncie Wielkiej Wojny. Możliwe na przykład, że poborowi-Polacy wracali ze skubniętymi z koszar licznymi do domów i tutaj je gubili/wyrzucali itp.
Napisano
bjar_1 oczywiście że tak i zgadzam się z Tobą co nie stoi w sprzeczności z tym że będąca tematem wątku brygada artylerii w latach 1914-1915 znajdowała się w rejonie Warszawy i północnego Mazowsza.
Napisano
Oczywiście! Broń Boże tego nie neguję i zapewne licznik tak właśnie się tutaj znalazł.
Jakoś opcja z 6000 km jazdą na poligon artyleryjski w Królestwie mnie nie przekonuje ;)
Napisano
Ścieżki przedmiotów są tak samo kręte i nieproste co ścieżki życia ludzkiego.Skoro importy rzymskie występują w głębokim Barbaricum to cóż się dziwić rzeczom z początku XX wieku.
Dziwne tylko,ze Bocian taka drobnice znalazł szukając złomu:)
Nie wiem czy mnie kojarzysz, byłem z kolegą Michałem u Ciebie w maju br, pozdrawiam:)

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie