Skocz do zawartości

Moje znajdki z 2015 roku część 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 301
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Mix

Wszystkie łuski poza Lugerami to szkolniaki: 2 oryginalne mosiężne, 1 kawałek bakelitowego ze stalowym denkiem. Pozostałe kombinowane :
mosiężna łuska z niewystrzelonego naboju przerobiona na szkolniak z drewnianym pociskiem, łuski stalowe w łódkach z drewnianymi pociskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
vis1939 no szkoda.. specyfiką terenów z których pochodzą te i inne łuski jest to że miejsca te płonęły a amunicja która tam leżała rozcalała się dosłownie fruwała" (choć jak widać nie wszystkie) jak te ostatnie petardy na wyspie.. Dlatego szyjki tych łusek są takie nagięte. Ciekawostką jest to że trafiły się nawet stalowe, całości wyszło prawie 20 sztuk, oczywiście wszystkie naboje pozostały w terenie.

Sobiepan to jakieś badziewie, choć od pewnego czasu też zaczęło mnie zastanawiać bo przez lata nazbierało się kilka sztuk. Zawsze przychodziły mi do głowy 3 rzeczy : ogniwo łańcucha rowerowego, piły i coś tam jeszcze nie pamiętam. Musisz dać na id. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie