Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Mruk

Wilno, jak dojechać, co zobaczyć?

Recommended Posts

Witam

Wybieram się niedługo na Mazury w okolice Augustowa, jednym z punktów wycieczki jest odwiedzenie naszego miasta Wilna, o ile mniej więcej wiem jak dojechać, to czy może ktoś ma namiar na jakiś polski, zaznaczam POLSKI parking lub zyczliwego krajana bo jak wiadomo Litwini sympatią nas nie darzą, poza tym wolę dać krajanowi zarobić;) Co zwiedzić oprócz Zamku, Ostrej Bramy, Cmentarza na Rossie? Czy zwiedzanie Wilna z wpinką lub koszulką z Marszałkiem Piłsudskim nie będzie odbierany jako prowokacja? Sądzę, że to tak jakby u nas ktoś paradował w koszulce ze Stalinem bądź Hitlerem, ale to Litwini tak myślą o Piłsudskim, a jak wiemy nie był zbrodniarzem.

Z góry dzięki za pomoc i sugestie.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie myślę że od razu utna mi tam głowę to nie Francja z gettami nierobow ale pytam co tam mozna zwiedzic ciekawego no i moze ktos ma namiar na jakis dobry POLSKI lokal żeby cos zjeść zostawić auto itd jak najszybciej i najtaniej poruszać się po mieście itd

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka tysięcy zarejestrowanych użytkowników, i za pewne nikt nie był w Wilnie, żeby dać parę jakichś wskazówek.

Dzięki Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Byłem na Litwie kilka dni. W Wilnie nie mieszkałem, tylko 50 km od Wilna.

W programie zwiedzania były również Troki - naprawdę warto
http://pl.wikipedia.org/wiki/Troki

http://myvimu.com/collection/1571-tloki-w-trokach
http://myvimu.com/collection/1143-senne-skarby

to tak na przykład...

Dziewieniszki - kościół
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziewieniszki

i kilka innych, w tym samo Wilno.

POLSKI parking lub zyczliwego krajana" - nie posiadam danych.

zwiedzanie Wilna z wpinką lub koszulką z Marszałkiem Piłsudskim" - po co drażnić się z wściekłym psem jak ten ma dziurę obok?

Litwini sympatią nas nie darzą" - to prawda, więc to samo jak powyżej.

W samym Wilnie miejscowych Polaków sporo (nie mówię o turystach) - słysząc polską mowę, sami podchodzili i zagadywali... mieli mocne parcie na rozmowę z odakami z Ojczyzny" i wcale im się nie dziwię.

Jeszcze jedno mnie uderzyło... u nas na ulicach żebrali Rumuni... w Wilnie przy kościołach... Polacy... ehhh.
W polskich szkołach natomiast płacz i lament, bo Litwini często zmuszają Polaków będących a urzędach" by przepisywali swoje dzieci z polskich do litewskich szkół- jak nie to won !

Litwo, Ojczyzno moja!" - jakże już to odległe jest...


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 13:52 27-07-2015

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodam tylko jeszcze, że nie wszyscy Litwini są wredni. W większości bez żadnych problemów lub innych dziwnych zachowań...

w Wilnie zwiedzałem również Cerkiew św. Ducha w Wilnie

http://www.google.pl/search?q=Cerkiew+%C5%9Bw.+Ducha+w+Wilnie&espv=2&biw=1680&bih=935&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMI6o3RpaL7xgIVS_5yCh0ROQPO

oraz kościół p.w. św Piotra i Pawła - wrażenia niezapomniane, warto
http://www.google.pl/search?q=Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82+p.w.+%C5%9Bw+Piotra+i+Paw%C5%82a+w+Wilnie&hl=pl&biw=1680&bih=935&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAmoVChMIqKyXoqP7xgIVwu9yCh1WxAF4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzieki za jak narazie jedyną i sensowną odpowiedz. Głównie chodzi o samo Wilno bo wycieczka jednodniowa więc czasu moze byc mało na okolice. Aha czyli w mordę za Marszałka mozna dostać tak jak myślałem ;)

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Góra 3 krzyży, wieża telewizyjna - obraca się ta kawiarnia, cmentarz na Rossie i Antokolu - na tym drugim jest pełno mogił polskich żołnierzy. No i oczywiście Ostra Brama - to podstawa. Byłem tam pod koniec czerwca. Na stacjach benzynowych nie mów głośno po polsku bo nie skorzystasz z toalety - będzie nagła awaria. Ps. Jak zobaczysz napis Adomas Mickievicius to wiedz, że to nasz Adaś:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wilno to piękne miasto, naprawdę warto tam pojechać. Czasami tam jeżdżę bo moja ukochana tam mieszka (nazwiska nie podam, będziecie ją podrywać). Nie będę wymieniał wszystkich zabytków bo mi życia nie starczy.
Zobaczcie co warto zwiedzić:
http://wilno.lovetotravel.pl/
http://poznajwilno.pl/miasto/zabytki/
http://docelowo.pl/wilno/zabytki.html
http://www.biletti.pl/warto-zobaczyc/wilno-romantyczne-miasto-sercu-mile-26/#.VtC8hnkrGUk
http://www.zoover.pl/litwa/litwa/wilno/atrakcje-turystyczne
A to jeszcze nie wszystko, jest tam naprawdę dużo do podziwiania. Jeżeli chodzi o ludzi, to jak w każdym narodzie, są źli i dobrzy. Chociaż ja spotykam tam samych dobrych, miłych, gościnnych i uczynnych ludzi. Czy na Litwie mam już takie szczęście do ludzi? Bo w Polsce to różnie z tym bywa. Żeby opłaciło się tam jechać, to trzeba zostać przynajmniej miesiąc. Krócej nie ma sensu bo wszystkiego nie zobaczycie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To prawda, Wilno jest piękne. I są tam piękne i miłe dziewczyny. Jedną z nich macie tutaj: http://www.youtube.com/channel/UCf6c3SfTQ_BsyuMgZmmdKsQ Widać że Litwini dbają o zabytki i czystość w mieście. A jeżeli lubicie dobrze zjeść to zajrzyjcie tutaj: http://pl.tripadvisor.com/Restaurants-g274951-Vilnius_Vilnius_County.html Polecam wycieczkę do Wilna, naprawdę warto. Nuoširdžius sveikinimus!

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information