Skocz do zawartości

Powstanie Warszawskie


Einherjer

Rekomendowane odpowiedzi

Naukowe bryki, czy do lektury i zapamiętania?

Tędy przeszła śmierć. Zapiski z Powstania Warszawskiego Bronisław Troński

Powstanie Warszawskie Władysław Bartoszewski

1859 dni Warszawy Władysław Bartoszewski

Powstanie 44 Norman Davies

Pamiętniki żołnierzy baonu ,,Zośka''. zbiorowa i na świeżo... O ośce" i Parasolu" to dziesiątki jeśli nie setki pozycji wspomnieniowych wyszło...

Pamiętnik z powstania warszawskiego Miron Białoszewski

Powstanie Warszawskie Jerzy Maria Kirchmayer jedna z pierwszych bodajże...

itp
itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.PW nigdy gdzieś mnie bardzo nie pociągało...walka w mieście?Ja, wychowany w lesie to i o leśnych chłopakach czytałem.Ostatnio natknąłem się na ciekawe relacje Cichociemnych o powstaniu i poczułem, że musowo na jesień i zimę przygotować kilka pozycji do poczytania.Pzdr

Od siebie dodam:
Drogi Cichociemnych" rozdział IX, Powstanie Warszawskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Tobie polecił Tadeusza Sumińskiego Pamiętniki żołnierzy baonu Zośka". Książka nie jest pisana językiem technicznym typu: tu i tu, dnia tego i tego zdarzyło się to lub tamto. Są to wspomnienia dwudziestu czterech powstańców pisane w czasie powstania albo tuż po. Wspomnienia z walk na Woli (zdobycie szkół, czołgów,Gęsiówki" walki na cmentarzach, ewakuacja,), Starym Mieście (Stawki, Boży Jan, ruiny getta, szpitale, kanały), przebicie do Śródmieścia i oczywiście Czerniaków. Są pełne osobistych emocji, opisów sytuacji, opisów otoczenia i to fajnie działa na wyobraźnię.
Niestety jest też i pewna wada tej książki bo o ile się orientuję jest to już raczej pozycja antykwaryczna ale fajnie sie ją czyta. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaciekawi Ciebie ta książka,wydana przez IPN:
Powstanie Warszawskie 1944 w dokumentach z archiwów Służb Specjalnych"

http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0007/115981/Powstanie_Warszawskie_1944_w_dokumentach.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie