Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

woytas

Żorzanin odkrył w swoim ogródku szczątki ludzkie i amunicję. To najprawdopodobniej radziecki żołnierz

Recommended Posts

Na niezwykłe znalezisko natknął się jeden z mieszkańców Żor, który podczas prac ogrodniczych wykopał spod ziemi fragmenty ludzkiego szkieletu. Zaniepokojony działkowiec natychmiast zawiadomił miejscowych stróżów prawa. Przez kilkanaście godzin od zdarzenia na miejscu trwały policyjne czynności.
W miniony piątek, o godz. 15:30, do oficera dyżurnego zadzwonił mieszkaniec Żor, który poinformował, że w czasie prac ziemnych na terenie ogródka działkowego ujawnił fragmenty ludzkiego szkieletu. Na miejsce błyskawicznie skierowany został patrol policji, który potwierdził przekazaną informację.

- Mundurowi dostrzegli jednak nie tylko ludzkie szczątki, ale i naboje, magazynek oraz łyżkę granatu ręcznego. Wówczas to dodatkowo na miejsce wezwali policjanta z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który z uwagi na charakter znaleziska natychmiast zarządził ewakuację, wyznaczył strefę bezpieczeństwa i powiadomił saperów z Gliwic - relacjonuje asp. szt. Kamila Siedlarz z żorskiej komendy policji. - Dalsze czynności na działce rozpoczęto ponownie po przybyciu gliwickich żołnierzy i powiadomieniu pracowników Muzeum Miejskiego w Żorach. W obecności prokuratora przeprowadzono oględziny i wydobyto z ziemi pozostałą część szkieletu - dodaje.
Szkielet należący najprawdopodobniej do żołnierza armii radzieckiej zabezpieczony został przez Zakłady Techniki Komunalnej, natomiast pozostałe przedmioty, czyli buty, sprzączka z paska, fragmenty munduru wojskowego, zapalniczka i inne metalowe elementy przez technika kryminalistyki. 200 sztukami amunicji, granatami, talerzowymi magazynkami z amunicją oraz mechanizmem typu UZG-42 zajęli się natomiast saperzy z Jednostki Wojskowej w Gliwicach.
http://www.tuzory.pl/wiadomosci,zorzanin-odkryl-w-swoim-ogrodku-szczatki-ludzkie-i-amunicje-and-8222;to-najprawdopodobniej-radziecki-zolnierzand-8221;,wia5-3266-9796.html


Ciekawe jak się zorientowali, że to ruski? Pewnie miał 2 zegarki...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co? Nie wierzysz? Nie od dziś przecież wiadomo, że policaje to fachowcy w każdym calu...

Przez kilkanaście godzin od zdarzenia na miejscu trwały policyjne czynności" - wow, przez taki czas, to Rusek sam zaczął śpiewać co i jak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rosjanin,Polak czy Niemiec, na Sądzie Ostatecznym każdego zidentyfikują ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem tylko ciekaw co ten technik kryminalistyki zrobi z tymi elementami ktorymi sie zaja t.j. sprzaczka, resztkami butow i munduru... Bedzie badal przyczyne smierci? Zory maja swoje male muzeum miejskie, mialo by swietne eksponaty. Ale pewnie to sie straci...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Technik kryminalistyki nie bada tylko zabezpiecza materiał dowodowy.Decyzje co do dalszego postępowania z zabezpieczonym materialem dowodowym ,podejmuje prokurator który ma posteppowanie w nadzorze.(badania prowadzi biegły lub specjalistyczne Zakłady,Laboratoria itp.) Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Akurat tak sie sklada iz znam tego policjanta i to dobry fachowiec z tego co slyszalem rozkopywano szerzej okop bo drobne rzeczy wychodzily. W Zorach takich znalezisk jest sporo, tam stal dlugo front.

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information