Skocz do zawartości

Klamra AW


skwaru

Rekomendowane odpowiedzi

kolego mosiadz to stop glownie miedzi i cynku gdzie zawartosc cynku jest do ok 40% i inne drobne dodatki metali w zal od odmiany a jak byscie nie wiedzieli alpaka to tez odmiana mosiadzu i ma od 40 do 70% miedzi generalnie to mosiadz wysokoniklowy ;););););) to powiedz mi dlaczego mosiezne luski z czasem ciemnieja dlaczego sztucce i klamry z alpaki ciemnieja itp bo maja jako swoj glowny skladnik miedz ktora reaguje odpowiednio na warunki w jakich przebywa tak samo braz tez z czasem zmienia barwe na pomnikach ladnie wyglada na przedmiotach z ziemi zalezy od warunkow czasami ma ladna zielonkawa patyne -fibule monety ozdoby a czasami jest inna lub warunki w jakich przedmiot zalega nie pozwalaja na powstanie klasycznej ladnej patyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie te ewelacje" o mosiądzu na poziomie podstawówki,których zapewne dowiedziałeś się z 2 godziny temu na Wikipedii.Mosiądz to nie to samo co mosiądz wysokoniklowy którego korozja przebiega inaczej,no ale dla takiego trolla to wsio jedno przecie.

Jedyne co można posądzić o patynę w tej klamrze,to te zielone bazioki w nierównościach,reszta to typowy efekt odcynkowania korozyjnego mosiądzu w kwaśnej glebie,pozostała gąbczasta,porowata warstwa miedzi.Jak trzeba być ograniczonym,żeby ten jeden wielki wżer zwać patyną która chroni metal?

Wiem,że gadka z przypadkami których posty to jeden bełkot bez żadnych znaków jest daremna.Ale jeśli już koniecznie chcesz zrobić z siebie publicznie cymbała,to ci chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eta,zajęty zapalniczkami jestem,choć myślałem by je patynować,ale z czasem od kieszeni i łap same spatynują:)

Będziesz visku grzeczny,zbanujesz bjara to Ci jedną podeślę na święta:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja sobie jeszcze coś napisze- śmiesznie się was czyta.


Manierka
Nie ma takiego pojęcia jak patyna nieszlachetna, po co wymyślasz bzdury... patyna to patyna a grynszpan to grynszpan, już bardziej przystoi nazwać go korozją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie