Jump to content
  • 0

Menażka aluminiowa i stalowa


miler80

Question

11 answers to this question

Recommended Posts

Dzięki Bjar, a jednak to niemieckie menażki. A oznaczenia? Inicjały to imie i nazwisko i ten numer 15 pod wyrytą linią? I co robiła ta manierka z petersburga niedaleko? Możliwe że wrmacht nosił nieregulaminowe radzieckie manierki?
Link to comment
Share on other sites

Jeśli dobrze widzę, stalowa menażka ma z tyłu charakterystyczny zaczep do rączki patelni - a więc to polska menażka, wrześniowa.
Manierka jest rosyjska, I wojna światowa (orzeł z literami to znak odbioru wojskowego). Żołnierze Wehrmachtu ich nie używali.
Na pobojowiskach możliwe są kombinacje z różnych okresów - mogą się trafiać w tym samym miejscu relikty pierwszowojenne, wrześniowe, z 1944/45, a nawet wcześniejsze - z powstania styczniowego, czy listopadowego. Pogrzeb trochę w literaturze na temat historii okolicy, w której to znalazłeś i wszystko będzie jasne.
Link to comment
Share on other sites

Panowie to nie poligon. To miejsce gdzie historia dwa razy się powtórzyła, raz :wrzesień 39 gdzie bronili się nasi z Armii Narew później w 44 przyczółka krwawo bronili Niemcy. Różnorodność fanów duża to fakt bo trafiam tez radzieckie w tym miejscu, w jednym dołku skrzynki po amunicji MG i Maxima czy ładownice niemieckie wypełnione pestkami do pasz.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information