Skocz do zawartości
  • 0

oznaczenia na rosyjskim pierścionku


tomek_shi

Pytanie

Witam, chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji oznaczeń na starym pierścionku prababci, udało mi się ustalić, że był wykonany w St. Petersburgu - 7 ЛB (nie wiem co tutaj oznacza 7?)
w związku radzieckim - gwiazda z sierpem i młotem, próba 583.
Nie mogę jednak znaleźć co może oznaczać wybite od wewnętrznej strony 69?
Oraz jaki kamień jest w oczku?
Czy widział ktoś coś podobnego i mógłby pomóc?
pierścionek trochę brudny ale ładnie zachowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi tu nie gra.. St. Petersburg leży w hrabstwie Pinellas na Florydzie. USA. Jeżeli nie St Petersburg to Petersburg.
Następnie za czasów głębokiego komunizmu nie mógł być wyprodukowany w Petersburgu bo nazywało się Leningradem.
Jeżeli jest bardzo stary po prababci to rok produkcji 1977 aż tak wiekową datą nie jest. Ale to tylko moje spostrzeżenie.
każdy ma swoje zdanie i interpretacje. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mój błąd chodziło mi o Sankt Petersburg :) prababcia kupiła go gdy myślała, że umiera :p dlatego data by się zgadzała ;) w tamtym okresie ludzie z okolic masowo kupowali złoto, żeby zabezpieczyć pieniądze, a pierścionek był prezentem dla mojej babci, a później mamy :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, przecież 1977 rok to tak dawno, pamiętam bo akurat przyjąłem się do pracy, a już od kilku lat jestem na emeryturze.
No i viator masz rację ta nazwa leningrad to ni pies ni wydra przypisane, nie zdziwię się że jak zapytasz kto to był lenin to odpowiedź będzie brzmiała że to rosyjski żołnierz który zginął pod Lenino.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji oznaczeń na starym pierścionku prababci, udało mi się ustalić, że był wykonany w St. Petersburgu - 7 ЛB (nie wiem co tutaj oznacza 7?)
w związku radzieckim - gwiazda z sierpem i młotem, próba 583.
Nie mogę jednak znaleźć co może oznaczać wybite od wewnętrznej strony 69?
Oraz jaki kamień jest w oczku?
Czy widział ktoś coś podobnego i mógłby pomóc?
pierścionek trochę brudny ale ładnie zachowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie