Jump to content
  • 0

Bicia na łusce.


nabuh

Question

14 answers to this question

Recommended Posts

Pierwsza zmiana systemu oznaczania pojawiła się w 1900 r, kiedy to wzmocniono konstrukcję łuski, a nową łuskę nazwano Einheitshülse 88 - łuska uniwersalna do km i kb. Pociągnęło to za sobą zmiany w oznaczeniu, które oprócz podstawowych elementów (rok, miesiąc, producent) zawierało także literę E, co spowodowało przejście na układ 900. Symbol producenta znajdował się na godz. 6, E na 3, miesiąc na 9 a rok na 12.
Kolejna zmiana nastąpiła wraz z wprowadzeniem pocisku ostrołukowego, a wyraziła się zamianą występującej dotąd litery E na literę S.


W 1924 po raz kolejny zmieniono system kodowania. Elementami tego nowego systemu były znak producenta na godz. 12, znak materiałowy (S do 1926 r, a od 1926 *S) na godz. 3, numer serii na 6 oraz końcówka roku produkcji na 9.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information