Skocz do zawartości

Piwnica zydowskiego kupca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze o pilna pomoc, moja pra-babcia mieszka w bardzo starym domu po zydach, zyd byl kupcem, wprowadzili sie do jego domu chyba po wojnie, jest tam piwnica ktora wyglada raczej na grobowiec, i jedna scianka jest zabetonowana, czy ktos kiedys mial stycznosc z tego typu piwnicami?? Do piwnicy wchodzi sie z pokoju. Wykrywacz wykryl tylko jakies zelastwo w na dole tej betonowej scianki. Jest sens skuc tego betonu troche? Dodam ze nad ta scianka bylo jak by okno na ogrod cos takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bjar_1
Pokazal ta piwnice mi dziadek, pra-babcia obecnie jest w szpitalu i nic nie wie. Jakies domysly po cholere to zostalo zabetonowane? jakies 80cm nad tym zabetonowanym czyms bylo kiedys chyba jakies okienko na zewnatrz obecnie jest zasypane ceglami i gruzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba kuc , dzis w duzych miastach sa juz wyporzyczalnie sprzetu , mozesz wypozyczyc wiertarke z sdeesem i powiercic w scianach
jesli bedzie wolna przestrzen poczujesz odrazu po pracy wiertla , jesli za sciana bedzie ziemia wiertlo wyrzuci ci ziemie
majac taki sprzet mozesz sprawdzic wszystkie sciany !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marecki ma rację, wierć nie kuj, szkoda sił i zdrowia w przypadku, kiedy by Ci się od tego kucia miało coś na głowe zawalić. Zresztą wątpię czy tam coś będzie ponieważ zbyt bardzo rzuca się to zabetonowanie w oczy - osobiście poszukał bym w innych miejscach: narożniki, stopnie, podłoga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie pewnie domyslacie nic nie znalazlem, przeszukalem jeszcze raz wykrywaczem piwnice nic nie znalazl, wiercilem w betonowej sciance jest tam na 99% cegla. Nie moglem kuc dalej, prababka nie pozwolila, jesli cos jest cennego to znajdzie sie to przy rozbiurce domu, po zydach zostaly wagi, zegary, elegancke krzesla i biurko, jedna rzecz mnie zaciekawila i jest prawdopodobnie z anglii, jutro wstawie fotki do indefikacji. Dzieki wszystkim za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie