Skocz do zawartości

Fotografie Fallschirmjäger


Monsun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
proponuję rozpocząć nowy wątek o Fallschirmjäg´rach, którymi jak wiem interesuje się chyba większość. Oto kilka ciekawych fotografii, mam nadzieję, że i wy wstawicie Wam znane.

Falli's podczas walk we Włoszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 563
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Kreta jeszcze raz.

Adolpho - masz rację, nie zwróciłem na to uwagi. FG - 42 wszystko wyjaśnia:)

Pozdr i czekam teraz na Was. Więcej kolorowych na razie nie mam, ale chyba coś się jeszcze znajdzie. Aha .. niebawem niespodzianka

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronika o której niedawno mówiłem, że jest z Ardenów 44 okazała się kompletym nieporozumieniem. Nie ma Ardenów, ale są za to fallusy :) i to w kolorze (z jakiegoś obozu szkoleniowego). Tylko ten plik ma fatalną jakość..

Jest też dostępny cały filmik propag. UFA o fallusach. (nudny i długi)

A to są FJ z Kriegsmarine (prawdziwa symbioza międzygatunkowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podono to zdjęcie było zrobione w Belgii w 1940 roku, ale cos mi tu nie pasuje.
Porównaj sobie to twoje z tym czarnobiałym:
http://www.wehrmacht.punkt.pl/flammwerfer.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta długa i nudna to: Die Deutsche Wochenschau - Fallschirmjäger - Early 1940S" - tytuł pliku jest bzdurą, bo ani to kronika, ani z early 40s". To filmik propagandowy Ufy Fallschirmjäger - Sturmsoldaten der Luft" pokazujący szlak bojowy fallusów od Norwegii po Monte Cassino - i jest z 44 r.

Ta niby z Ardenów to Wochenschau - Winter 44 Color". [wstawiam screena, żeby pokazać, że nie warto tego ściągać]
Obie są na eDonkey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe fotki, - pewnie nic odkrywczego nie powiem- znawcy tematu na pewno dobrze znają tę pozycję, ale przypomnnę, że w 1996 roku ukazała się nakładem wydawnictwa Lampart książka traktująca o niemieckich spadochroniarzach a mianowicie:
Niemieckie Wojska Spadochronowe 1936-1945"
Tomasz Nowakowski, Mariusz Skotnicki, Jerzy Zbigniewski
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bjar-a: coś Ci sie chyba książki pomyliły. Włosi są w tej drugiej. W tej są tylko włosi nie-spadochroniarze
Pozatym fajne fotki! Z Ibeja?
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie