Skocz do zawartości

Herb - I Rzeczpospolita lata 70 XVIII w.


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś pomoże zidentyfikować co to za herb? Okres, z którego pochodzi i kraj podany jest w tytule wątku. Niestety, w herbach polskich oprócz tych podstawowych nie jestem zbyt mocny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toś mi klina zabił - wizerunek herbu pochodzi z pieczęci starostwa grodowego z terenu środkowej Polski. Musze sprawdzić kto wtedy tam starostował i jak osoba lub herb nie będzie się zgadzał trzeba będzię tę tajemnice jakoś rozwikłać.
Dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Polska środkowa to Koszutzky odpada .
Do prawidłowej ID herbu potrzebne jest ZAWSZE foto całego herbu (hełm ,klejnot,zawołanie itd). Daj ładne foto.

Może ktoś z herbu Leszczyc.
http://strony.toya.net.pl/~mc_herbarz/herbarz_MC/Leszczyc.htm


P.S.

A czemu w tym dziale identyfikujesz skoro to pieczęć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dziale ponieważ jest to fragment większego dokumentu wystawionego przez urząd grodzki i potwierdzony pieczęcią starosty i tak mi się skojarzyło to z tym działem chcociaż może niefortunnie. Dziękuję Ci za pomoc, myślę, że będzie to leszczyc" niestety nie mogę sięgnąć do swojej biblioteki w tej chwili i odnaleźć właściwego starosty z tego okresu. Tym niemniej kłaniam się nisko i dziękuję za pomoc! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie