Skocz do zawartości

Podstodolniaki Jadowite" czyli motocykle ze strychów i stodół. Part-16


Klemens Forel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
Jest jeszcze kilka powodów, Malcherek w dość specyficzny sposób nabijał numery seryjne silników- w których to zawierała się data produkcji. Ten sposób generalnie był niezmienny od lat trzydziestych do lat pięćdziesiątych. Na tym silniku takowego oznaczenia nie ma. Jednak nie daje mi ten silnik spokoju, może ktoś go jednak rozpozna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenie, że odlew aluminium jest zupełnie inny, jakby bardziej wypolerwoany w porównaniu do innych modeli SM jakie widziałem z bliska. Też mam wrażenie, że jest to zbyt ładnie zrobiony, dokładnie zrobiony silnik jak na krótką, nieznaną serię.

Patrząc z góry na silnik są dwie dźwignie jedna od wysprzęglania natomiast ta bliżej na zdjęciu to strzałka wskazująca na nr biegu 3 2 0 1".

Podsumowując ja bym obstawiał, że jest to jakaś zachodnia setka z lat 1935-1945 tylko nie mogę jej jakoś zidentyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj-pierwszy motocykl to ten sam Triumph, już z koszem i małżonką Anglika w koszu. Drugi, to prawdopodobnie taki sam Triumph, tylko kosz (właśnie-kosz!) wypleciony z wikliny i trzeci-Triumph solo.
(Ten model Triumpha był bardzo popularny między innymi za sprawą Jack'a Marschall'a, który w 1908 roku w wyścigach Turist Trophy na wyspie Man zdobył Złoty Wieniec).

Zdjęcie z niedzielnej, lipcowej wycieczki do Richmond Park.

C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z kolegów wie od czego może być ta lampa? Podobna jest w Ardie RBZ 200, victorii kr 35 S, ale tamte są głębokie a ta bardzo płytka, średnica to ok. 175 mm, podobne są w zundappach ale z licznikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie