Skocz do zawartości

Podstodolniaki Jadowite" czyli motocykle ze strychów i stodół. Part-16


Klemens Forel

Rekomendowane odpowiedzi

Bart, miejscówka niezła, ale w większości wszystko przemieszane z g...Kury , swinie, podwórko jest tak zapyziałe że aż cofa. co cen nie chcę tu na forum pisać, jak coś to ci napisze na priv bo to żadna tajemnica. I jeszcze jeden kosz do rozpoznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
@tosiek175
Na zdjęciu 2014-02-23 17:24:35 na bank dwa kosze do Pannoni,te leżące jeden na drugim.
A kupami się nie przejmuj bo to nasz chleb powszedni,haha.
Miałem kiedyś dekawke z kurnika,cała była obsrana i niestety aluminium w dalekim rozkładzie,tak te kupy działają na aluminium,choć motocykl całkowicie kompletny.
ten wózeczek dziecięcy też weź bo są chodliwe a po co sie ma marnować pod chmurką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosze do pannoni jak najbardziej rozpoznaję:) jakby sie dało wziąć to bym brał, gośc za wszystko sobie słono życzy. Ale mozna co nieco też wyrwać w rozsądnych kwotach. np skorupe boscha do żeliwnej dykty za 100zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gondolami to jest temat rzeka,trudny do opanowania.
ale takie krztałty dziobu widziałem przy Enfieldach ale to raczej ślepy trop.
Przejrzałbym gondole Stoye Seitenwagen bo ta firma na pewno miała kilka podobnych konstrukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Jako ze jestem tu nowy to zdanie o sobie.
Jak pewnie wszyscy tu piszący tak i ja siedzę w starociach" ,ja zdecydowanie w jednośladach ,no czasem dwu no bo wózki .
Dla mnie to hobby a i może tzw rzeci filar" - czas pokaże .
Czytam wątek od zarania dziejów" ,więc chyba pora zacząć i coś pisać .Raczej nie lubię strzępić języka na próżno ,nie jestem też z tych co to wiedza lepiej" ,więc jeśli będę pieprzył głupoty to nieświadomie .
Znam parę osób tu piszących osobiście ,na innych forach pewnie też z tu piszącymi się widzimy" ,tak że nie jestem tak całkiem znikąd choć owy" .

Tak trochę bez echa przeleciała dykta z początku - a ciekawa bo dzięki niej rosjanie już w 50-ym wynalezli suwaki w iżu 49.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wrzuce jeszcze odnosnik do stacji demontazu jak sądzę.
http://www.motosantigas.com.br/system_old/pecas/quadros%20de%20motocicletas%20-%20motorcycle%20frames.htm
Jakby ktoś tam robił zakupy to chetnie sie dołączę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Cristof na podstodolniakowej polance"!Bart poszedłeś po bandzie z dziewczyną na niedziele ;) Pamietaj że dziewczynka ma być z zabytkowym motocyklem inaczej moderator jeszcze zamknie nasz wątek!Obok oczywiście moja zagadka na ten tydzień. Myślę że w dzisiejszych czasach za te kilka silniczków można by kupić ładne mieszkanko.Właśnie co do dziewczyny na niedziele co Wy na taki pomysł.Mianowicie we współpracy z moim wieloletnim kolegą Kubą przywracamy do życia M-72 z koszem i dokumentujemy jej odbudowę krok po kroku". Gdyby nie Kuba pewnie by zgniła w moim garażu.On jako inżynier dyplomowany ;) z pieczołowitością odtwarza ją mechanicznie.Ja jedynie nadaje się do podawania kluczy na tym etapie.Wolę ludzi składać i zająć się swoim zawodem niż kaleczyć motocykl dlatego powierzyłem profesjonaliście moją maszynę . Zrobiłem co umiałem sam jako laik czyli blacharkę,skompletowałem częśći.Teraz montujemy ją do kupy.Jeżeli chcecie mogę wrzucać opisy dokonanych prac i zdjęcia z odbudowy.Osobiście fajna sprawa jak coś się naprawi i dostaje nowego życia.Zostawiam to do Waszej decyzji bo nie chciał bym wątku zaśmiecać.Podsyłajcie linki do imprez wartych uwagi w nowej odsłonie postaram się załączyć w poście otwierającym powoli kalendarz imprez na ten rok....Pzdr Forel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz Ty w m... Hans.
Jak żeś to wypatrzał brachu?
Oglądalem to kółeczko dokladnie i sie wolalem nie wypowiadać bo jak dla mnie to by pasowało tak 4/6,czyli lepiej nie wyskakiwać z pomysłami.
No to szacun,szacun wielki Hans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bębena hamulcowatego jest w nich przykręcone,na 5 śrub,
blaszydło z gniazdem na drugie łożysko zamiast tujebki, oh, tulejki być miało.
I nie wypaczyłem ze zdjątka, tolka zez złomu, bo wielokrotnie takie trafiałem na złomiskach gdzie w okolicy były likwidowane
jednostki LWP.
A z resztą wystarczy popatrzeć na kolorek tych kółek i wiadomo kto je wypierdzielił na złom.
Zdejmowałem z nich zawsze oponki, szosówki, bo zawsze niówki byli oni przepiękności przewielkiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mnie język swędział popisać o tym kółeczku że to jakaś podpucha w naszą strone jest,bo z piastą coś nie tak,opony nóweczki,rawki malowane,po prostu za dużo dziwnych okoliczności jak na koło od zwykłej Wufy.
W życiu bym nie wpadł że to armiejny sztof.
Ale jedno wiem,uczymy się,uczymy.....i zapamietujemy.


A takie dziwo jest mniej więcej dwadzieścia kilometrów odemnie.Jade za kilka dni poszukać czy jeszcze stoi.
Wiec zapraszam do zagadki?
Ile motocykli widzimy na tym zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie