Skocz do zawartości

Allegro - weryfikacja oryginalności vol. 13


huk 100

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam. Panowie co myślicie o tych bagnetach bo jakiś dziwny wysyp władnym stanie i cena nie wygórowana... czy to nie jakaś chińska robota?? rekwizyty??
http://allegro.pl/mannlicher-95-ladne-sztuki-zgodne-oewg-i3831799132.html
http://allegro.pl/mannlicher-95-ladne-sztuki-fggy-i3833599060.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję uważać na słownictwo...

jednocześnie przypominam o regulaminie Forum:
http://www.odkrywca.pl/uwaga-zanim-dodasz-post-na-forum-przeczytaj-to-,227091.html#227091

i tym co w nim zapisano:
Na Forum obowiązują zasady wzajemnego szacunku i dobrego wychowania.

prywatne wycieczki proszę załatwiać sobie na priv nie na Forum, a jakiekolwiek odstępstwo od tej zasady zostanie odpowiednio uhonorowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no błagam... Mannlichery 95 nie są podrabiane!! A przynajmniej nie takie popularesy jak te na aukcji. Te bagnety są oryginalne, jest ich zresztą zatrzęsienie, i naprawdę są z magazynów, ale armii bułgarskiej, teraz te magazyny sa opróżniane i stąd taki ich wysyp. Zresztą widać to wszystko po biciach, ale to trzeba się odrobinę znać żeby wiedzieć :)
Od razu mówię że to nie ja je sprzedaję, a sprzedawcy w ogóle nie znam!

Co do żabki z linku powyżej ja również mam wątpliwości co do jej autentyczności. Generalnie ja nie kupuję skóry" przez internet. Takie rzeczy to trzeba pomacać żeby stwierdzić autentyczność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego por.pil.020 tak z ciekawości pytam po czym poznałeś że te z aukcji to z bułgarskich magazynów?? Po biciu OEWG? czy austriackim orzełku na pochwie?? Mówisz że trzeba się znać to rozwiej nasze wątpliwości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal123456789 hehe a to dobre, a Ty masz w domu jakiś bagnet w ogóle? Czy tylko same ogryzki z ziemi? (złomy na które ja nawet nie patrzę).
To znamienne że na tym forum wielu udaje znawców podczas gdy nimi absolutnie nie są. Argumenty w stylu wiem kto sprzedaje dlatego mowie ze kopie" sa na tyle rzetelne że nawet nie mam zamiaru dyskutować :)

ARQ spoko, powiem Ci. Otóż posiadają one pewne charakterystyczne przeróbki polegające na remontach długo używanej broni (były używane aż do lat 50-tych). Niektóre mają wymienione okładki na bukowe (te jasne na zdjeciu), mają demontowane i ponownie nitowane jelce (widać to po tych wielkich nitach, oryginalne CK nity są malutkie i precyzyjnie zaklepane), ponadto posiadają wtórne numery (albo nabite albo zrobione elektropisakiem), wszystkie pochwy są przeoxydowane (zapewne w latach 50-tych tuz przed zdaniem do magazynu), pozatym są bardziej lub mniej spolerowane. mam nadzieję że wiesz już o co chodzi, jak coś to moge zrobic porównywalne zdjęcia swoich egzemplarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dysputy wdawał sie nie będę ale te 95 są bankowo dobre co zresztą słusznie wskazał por.pil.020 ,a Pan michal123456789 powinien teraz nam tu wskazać przykłady kopiowania tych niezwykle popularnych bagnetów ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za odpowiedz, zbieram bagnety do roku 1920 i zdziwił mnie ten wysyp 95 w niezłym stanie tylko własnie te różnice które wymienił kolega por.pil.020 trochę mnie zastanowiły,nie brałem pod uwagę remontu w/w.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi panie por.pil020 - nie masz pojecia co mam a czego nie, a takze tego co przeszlo przez moje rece lub nie, lub co widzialem co nie - wiec prosze cie serdecznie daruj sobie swoich glupich komentarzy i wstydu oszczedz. W tym momencie takze nie mam ochoty z toba dyskutwoac, napisz panie madry na pw to sobie podyskutujemy a i pokaze ci ze jestes w bledzie piszac ze to oryginaly ;)

ps co do twojej madrosci i ogryzkow szrotow czy jak to tam nazywasz - wiesz, prosta sprawa - kupic kazdy potrafi stan szuflady, z tego co wiem 90 proc z nas kopie i zbiera takie- na tym to hobby polega - wiec nie obrazaj ludzi i wez sie w garsc, zostaje przy swoim ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie