Skocz do zawartości

1943 Operacja Torch - co to za kolor?


82E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Ostatnio zainteresował mnie temat pojazdów US Army używanych w czasie Operacji Torch w Afryce Północnej. Powszechnie wiadomo, że często oprócz standardowego oznaczenia Jankesi malowali na nich swoje flagi (żeby przypadkiem ktoś nie pomylił ich z kochanymi" w tamtym rejonie Angolami), ale wertując strony o II WS znalazłem inne ciekawostki. Zdjęcie kolorowe dla LIFE'a z Tunisu, maj 1943 roku. Z jednej strony ciężarówki w typowym Olive Drab, ale po drugiej stronie ulicy Willysy/Fordy GPW juz w jakimś żółtym kolorku. Co to jest ? No. 3 sand czy No. 6 earth yelllow ? Będę wdzięczny za podpowiedź. P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest o tyle istotne bo nie wiem, czy np. taki WC25 ma kolorki właściwe dla Operacji Torch 1943 czy trzeba go przemalowywać? Czy tylko pojazdy USAAF miały białą gwiazdę na niebieskim tle czy także samochody armijne? Oczywiście ten Command Car na zdjęciu ma koła od 3/4 tonowego Dodge'a ale reszta to 1/2 tonówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie