Skocz do zawartości

Wojna polsko-...japońska 1941


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze za komuny czytałem książkę o polskiej placówce w Harbinie htóra przerzucała przez Japonię Polaków zbiegłych z Syberii.Polacy cieszyli się sympatią Japończyków.Większość przerzucanych miała w dokumentach nazwisko Rabinowicz(tak kopiowano wzór japońskiego pisma).Polacy wykorzystywali w korespondencji telegraficznej(opłata za słowo),pisali słowa łącznie gdyż poczta japońska tolerowała kilkudziesięcioliterowe wyrazy".Były przypadki pouczania Polaków którzy wysyłali telegramy normalną polsczyzną by nie pisali szyfrem gdyż japońscy pocztowcy byli przyzwyczajeni że polskie telegramy są pisane bardzo długimi wyrazami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz...

Odwilż po śmierci Wujka Soso, odwilżą, ale nasz odwieczny przyjaciel zza Buga w ostatnich latach wspomina o podpisaniu traktatu pokojowego z Cesarstwem ( abstrahując od spornych wysp ).
My natomiast takowy podpisaliśmy w 1957... Staram się dojść, dlaczego zgoda Kremla nie była potrzebna, czy też ewentualny sprzeciw nie został wzięty pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj...
Ja rozumiem, że w tej dziwnej papierowej wojnie traktat z 1957 roku został podpisany przez Warszawę...
Jeśli przez Lądek, to może się okazać, że nie tylko żyjemy w schizofrenii, ale też do dziś jesteśmy z Cesarstwem w stanie wojny :-)

Zwłaszcza, że http://prawo.legeo.pl/prawo/uklad-o-przywroceniu-normalnych-stosunkow-miedzy-polska-rzeczapospolita-ludowa-a-japonia/



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 15:08 30-09-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, kiedy to sejm czy też całe Zgromadzenie Narodowe uznało, ciągłośc władzy od II RP, poprzez rząd na uchodźtwie do współczesności? Jeżeli traktat podpisali londyńscy Polacy" to bardzo dobrze. W myśl obecnego tryndu to raczej ci pomiędzy rokiem 1944 a 1990 to nielegały ;) A gdyby się okazało, że nadal jesteśmy w stanie wojny z Krajem Wschodzącej Wiśni, to ja chętnie oddam się do niewoli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie