Skocz do zawartości
  • 0

pocisk przeciwpancerny


jarluk

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Wszystkie pochodzą z tej samej publikacji, brak innych źródeł na ten temat. Inna sprawa co pozostało z tego związku chemicznego po tylu latach w ziemi i czy dalej jest niebezpieczny o ile w ogóle tam był?
Napisano
@Voucur, wiem ile pierścieni wiodących ma 76 a ile 85, wymiar jednak na pewno nie zaszkodzi, bo mogło to być całkowicie coś innego nieznanego o całkiem innym wymiarze itd.
Napisano
Nie mam pojęcia jaka była technologia wykonania tych pocisków, znalazłem informację o potencjalnym niebezpieczeństwie, czy jest ono prawdziwe, nie wiem. Sam mam spore wątpliwości i tak jak już wcześniej kolega napisał bez badań laboratoryjnych pocisku w stanie magazynowym lub dostępu do technologi nie wyjaśnimy tej sprawy chyba że dotrzemy do autora planszy i uzyskamy informacje o pochodzeniu informacji o chlorku rtęci.
Tematu nie drążę bo nie mam żadnych nowych informacji i zachęcam kolegów do wskazania ewentualnych wiarygodnych źródeł przeczących lub potwierdzających istnienie spornej substancji w takich pociskach.
Napisano
Tak jak pisałem rosyjski 76,2 mm do armaty Zis3
http://pl.wikipedia.org/wiki/76_mm_armata_dywizyjna_wz._1942_%28ZiS-3%29
Dobrze kolega słyszał o chlorku rtęci
tu w miejscu zaznaczonym czerwonym kółkiem z czaszka był stosowany w podobnych pociskach
https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum25/shell_85mm_br365p.jpg
Czy jest groźny po takim czasie nie jestem w stanie odpowiedzieć.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chlorek_rt%C4%99ci%28II%29
Napisano
Powiedział bym, że to produkt rosyjski, będzie informacja o rozmiarach określi się kaliber, z tyłu pociski te miały wkład smugowy, nie wiem w jakim jest stanie i może być potencjalnie niebezpiecznym.
Napisano
I na koniec ostrzeżenie w którym miejscu stosowane były niebezpieczne dla zdrowia związki chemiczne w takich pociskach, tu akurat 85mm
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=692178
Napisano
Jako ze nie ma jeszcze wymiarów, podejrzewam że jest to pocisk 76,2 mm APDS, tu błędnie opisany jako 77 mm.
http://ww2.games.1c.ru/img/info/1252.gif

Sprawę wyjaśni zmierzenie pocisku.
Napisano
@steel- w żadnych radzieckich instrukcjach czy opracowaniach nie ma wspominki o chlorku rtęci.Mowa o poważnych źródłach. Dawniej też myślałem że jest ale na jednym z forów rozwialiśmy te wątpliwości w 99,9%.Pełną pewność dałoby zbadanie w WITiU.Nie wiem skąd autor strony którą podałeś powziął takie info skoro materiały źródłowe milczą w tym temacie.Oczywiście przekrój ,rysunki oraz opisy są tylko chlorku nie ma.
Napisano
Ja się przy tym twierdzeniu nie upieram, bardzo możliwe ze go tam nigdy ni było. Nie mam pojęcia skąd się wzięło takie twierdzenie, przedstawiłem co na ten temat znalazłem a i to do pocisku 85 mm, więc na zasadzie analogii.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie