Skocz do zawartości

Kolekcja USMC


Rekomendowane odpowiedzi

Ładny komplet. Szkoda tylko, że bluza to M1944 (zwana też P1944), a nie M1941 (P1941). Ten zestaw idealnie pasuje na Koreę, a w czasie II WŚ w walce można było zaobserwować nowe komplety tylko u generałów na Okinawie w 1945 r. (jak podaje Harlan Glenn w United States Marine Corps. Uniforms, Insignia and Personal Items of World War II."). Pokaż przynajmniej sygnatury, pewnie klasyczne z początku 1945 r.?
Czy możesz też pokazać numer kontraktu NOM i datę produkcji na ładownicy? Moja ma kontrakt NOM 45301 i nieczytelną datę. Wg. zestawienia Aleca S. Tulkoffa (Grunt Gear. USMC Combat Infantry Equipment of World War II") ten kontrakt był realizowany w okresie czerwiec - październik 1944, ale sam sprzęt mógł być jeszcze produkowany do stycznia 1945 (potwierdza to fotka z tej książki z ładownicą z tym kontraktem i z datą -45-). Przypuszczam, że mój egzemplarz to właśnie 1945.
A pas też sygnowany USMC?
Pozdrawiam.
Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj
ladownica datowana na 1945 zatrzask LTD jest aussie made" czyli produkcji australijskiej numer patentu podam pozniej bo jestem na wyjezdzie. A co do pasa to tak jest sygnowany USMC od wewnatrz i datowany na 1942 roku. A co do HBT to sie nie zgadzam
znam zdjecie sierzanta USMC strzelca BAR-a w umundurowaniu P.44 z okinawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze co do P.44 to masz racje mój egzemplarz to późnowojenna produkcja dokładnie z 13 lutego
1945 niestety nie brała udziału w walkach na okinawie:( moja bluza należała do staff sergeanta usmc który walczył w czasie wojny na atolu wysp marshalla. I rzeczywiscie najwieksza ilośc p.44 dotarła do oficerów i właśnie na oficera stylizuje mojego manekina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem ten sierżant bluzę dostał pod koniec wojny, i oprócz tego hbt mam również komplet umundurowania welnianego p.1937 i umumdurowanie służbowe khaki mundury kupiłem że stanów od człowieka dla którego sierżant był wójkiem.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Już wrocilem z wyjazdu więc moge podać numer patentu na mojej ładownicy to:47216- ta ostatnia cyfra to może być równie dobrze 8 bo jest zatarta. I z dumą moge dodać że ładownica bynajmniej nie jest już pusta:) no w polowie bo w jednej kieszeni znajduje się już magazynek do M1 carbine produkcji winchestera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Oto dalsza częsć mojej kolekcji USMC tym razem wyposażenie:
Apteczka tropikalna-1945
Nóż bojowy Ka-bar sygnatury: U.S.M.C, Camillus N.Y.
Pas M1936 USMC-1942
Manierka M1942 w pokrowcu wzoru dla USMC, pokrowiec typ 3
Manierka-1944, Kubek-1945
Ładownica M1 car./colt 45-1945
Magazynek M1 carbine producent Winchester arms co.
dobyczne" japońskie patki kapitańskie znalezione w kieszeni japonskiego munduru który jest w moim posiadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
@ Czy ktoś w Polsce kolekcjonuje pamiątki" po United States Marines z czasów II wojny?
____________________________________



Kolekcjonują, tylko się nie ujawniają. Jeśli już to ujawniają się na forach zagranicznych.

Michał Kamiński raz powiedział w telewizji, że jest kolekcjonerem piór wiecznych i za kilka tygodni już tej kolekcji nie miał - skradziono mu ją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Bardzo chętnie kolekcjonowałbym drugowojenne USMC, ale wyłącznie w wydaniu Paramarines.

Problem jest jedynie z cenami i dostępnością militariów tej formacji. Jest tego mało, poza tym ceny. Ostatni oryginalny hełm spadochroniarski M2 US Army, jaki widziałem wiele lat temu na aukcji osiągnął cenę 24 tys. USD. Za równie oryginalny hełm Paramarines domyślam się, że trzeba by dać coś z przedziału 35-50 tys. USD. Ciut drogo ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie