Skocz do zawartości

Odtwarzamy regułę a nie wyjatek" Czarno-biała wojna!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Czy mogę prosic o przepis na to coś co pobieracie? Ja też chcę tak fajnie pisac."

Panie Jacku, pobieramy najnowsza wersje windoła(wino które daje doła), pobieramy opłaty skarbowe od fryzjerów ze skarbówki, bo golą do zera, za przejazd walcem sowieckim od Stalingradu do Berlina, opłaty od psychopaty, składki na baty, na kufajki z waty, na rejs pancernikiem Sołdek", Patiomskin" oraz lot Sterowcem pancernym Gra cep z lin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musztardówa musi byc oryginalna, żadne made in china" ;) Najlepiej ta od sarepskiej z lat 70-tych, ewentualnie łapie się od delveya, a no i onuce muszą byc takie dwutygodniowe, co najmniej.W wersji mocno wypasionej po wierzchu powinien pływac plasterek nkwudzisty


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 23:01 12-07-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musztardówka najlepsza z pierscieniami na dole które powstawały wytwarzane w hucie na goraco. Kazdy kto pamieta cudowne czasy" wie ze to najlepsza szklanka do wina, wódy, bimbru i wody z bromem. Pierscienie nie znajdowały sie na spodzie szklany przypadkiem. Były specjalnie zrobione i przystosowane by chronic łańcuch pokarmowy dlatego czesto były przywiazywane łancuszkami lub linkami do sterylnych aparatów do przepitki zwanych saturatorami. Dzieki tym aparatom i przyczepionej szklance" mniej sie piło publicznie, bo kochana milicja która ratowała i pomagała" dzień i noc czuwała by delikwenci zbytnio sie nie zachlali. Oczywiscie naród chlał w kszakach i przydroznych rowach ale stystystyki były ok;)Nie wolno tylko wlewac do niej wrzatku bo naprezenia wewnetrzne rozp...szklane w drobny mak z którego nie dało sie zrobic kompotu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tej z pierścieniami kalibrującymi nic nie zastąpi, pozostaje tylko nostalgia za dawnymi czasy, ale ... współcześnie dobrze się sprawia Develey. Obstalowałem sobie komplet 12 sztuk ... całkiem spore spotkanie towarzyskie da się obsłużyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jacku myślę, że przepis o który prosiłeś został już dokładnie opisany powyżej. Jeżeli go zastosujesz a za oknem usłyszysz pioruny siarczyste ogniste to cytując klasyka Wiec,że coś się dzieje". Spójrz w lustro i jeśli będziesz wyglądał jak ten gość na środku to znaczy,że eliksir działa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Pare postów wyzej pisałem o dzielnych chrzaszczach bombardierach, a teraz przyszedł czas na cos lepszego.
Anophthalmus hitleri - chrzaszcz który zawiera materiał genetyczny Hitlera i przekazuje go z pokolenia na pokolenie.
http://atlas-zwierzat.pl/1/tag/chrzaszcze
Sowieci tez stworzyli podobnego chrzaszcza tylko z rodziny pływakowatych jak chrzaszcz vietcongu-pływak zóltobrzezek.
Sowiecki chrzszcz pływa tylko w ruskiej wódce, a ze ta od lat jest kombinowana materiał genetyczny został w wiekszej czesci zniszczony i teraz mozna tylko sklonowac z niego fujare. Moze to i smieszne ale niebezpieczne, bo moze posluzyc do produkcji organów stalina:( Pociski genetyczne sa bardziej niebezpieczne od ich wczesniejszej odmiany na materiał płynny. Chyba nikt nie chcialby oberwac odlamkiem takowego i zeby wyrosły mu brwi stalina...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawostka to koncepcja filmu Iron sky", traktowana przeważnie jako fikcja... jednakże publikowany już na portalu krótki film nagrany amatorską kamerą
http://www.youtube.com/watch?v=Q3nUrCbwxy0
ukazuje iż iron sky" nie do końca powstał jedynie w głowie reżysera lecz ma swe podłoże w rzeczywistości i jest jak najbardziej wiarygodny. Zresztą nie od dziś wiemy wszyscy, że SS-mani w kosmosie byli.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 07:33 24-07-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naturalnie, że to nie fikcja, Lichtschwert Sch. 44 pojawił się na froncie wschodnim już jesienią roku 1944, testowany był początkowo w dywizji Totenkopf, a następnie w jednostkach cudzoziemskich dywizji Wiking i Nordland (min. chodziło o efekt propagandowy by zwiększyc zaciąg do WSS, cudzoziemców). Zebrał bardzo pozytywne oceny, doskonale sprawdzał się w warunkach frontu, był poręczny, łatwy do transportu, cięcia Lichtschwertem pięknie koagulowały rany, nie dochodziło do zakażeń. Szkoda, że nie wszedł do powszechnego użycia, wśród kolekcjonerów militariów, nieliczne dzisiaj, zachowane egzemplarze osiągają ceny dochodzące do cwierc miliona portretów nieżywych prezydentów USA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ktos poruszył najciekawszy temat...JaSSne, ze byli SS-mani w coSSmoSSie. Wkleiłes mój przeulubiony film, a ja odwdziecze ci sie prawdziwym cackiem. Zwróc uwage na las-serowe noze okopowe uzywane przez rumuński Volkssturm na moim filmie:
http://www.youtube.com/watch?v=tbseeqO4mKY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam te archiwalne filmy... A ja natomiast przedstawiam kolejną ciekawostkę. Zamieszczone zdjęcie przedstawia rosyjski system naprowadzania rakiet,artylerii wykorzystywany od 1943 roku. Dodatkową funkcją tegoż urządzenia była możliwość nasłuchiwania co w trawie piszczy a także lokalizacji zabójczych chrząszczy o których pisał wcześniej Leon. Rosjanie częściowo rozszyfrowali metodę działania owych chrząszczy lecz ograniczyło się to jedynie do stwierdzenia iż chrząszcz najczęściej brzmi w trzcinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prusak, zwróc uwage, ze ruski podsłuchuje sam siebie i nasłuchuje jednoczesnie wrogów. Sprawdza czy czasem nie gada na Stalina;) W latach 30-tych sami sie oskarzali o spisek na Stalina, a po otrzymanym wyroku smierci cieszyli sie skaczac ze szczescia. U nich jest wszystko mozliwe;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prusak, tego napewno jeszcze nie widziałes. To polskiej produkcji słoik z grzybami atomowymi na ruskich. Produkowały go nasze babcie i matki w zaciszu domowym. Wystarczyło wlac ruskiego bombru, wsadzic kartke z 1-go tomu dzieł lenina i miałes A-tom, ale do tego potrzebny jest zapalnik. Więc wkładałes ruska gwiazde z czapki komisarza ludowego, kurwice z czapki komisarza lwp, na chwile wkładales Orzełka z czapki NSZ-owca i moczyłes przez chwile Ryngraf. Wtedy orzełek NSZ tak sie wk....., że uaktywniał zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast kolejną fotkę przedstawię. wiem, że większość z was od razu pomyśli: ot goście z miotaczem ognia... ale nie!!! To jest proszę państwa grupa sprzątająca z odkurzaczem z funkcją dmuchawy do liści. Od 1940 ze względu na duży bałagan w okopach i schronach bojowych wprowadzono rozkaz co sobotniego ich sprzątania. Na zdjęciu zaprezentowana jest typowa ekipa sprzątająca-tzw. nośnik i obsługujący. Każde większe skupisko okopów posiadało taką ekipę. Do dziś zachowały się nieliczne egzemplarze klamer zawierających potwierdzenie tychże teorii bowiem widniało na nich hasło (w tłumaczeniu na polski) Ład z nami"
Z tymże zjawiskiem związana jest jeszcze jedna ciekawostka. Jak wiemy panterki niemieckie początkowo były produkowane jedynie w kolorze szarym. Podczas jednego ze sprzątań gdy obsługa zaczęła wydmuchiwać z okopu zalegające liście dębu, żołnierze na zewnątrz zostali obrzuceni masą tychże liści i wtedy w zdumieniu spostrzegli jak kapitalnie kamufluje połączenie szarej panterki z naniesionymi na nią wzorami liści. W ten sposób wymyślono kamuflaż liść dębu a w późniejszym okresie kolejne znane nam wersje kamuflaży dla waffen ss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie