Jump to content
  • 0

mauser radom 1932 kbks ?


jacenty2004

Question

W Austrii gość przyniósł coś takigo do sklepu z bronią żeby go sprzedać ... Ale w sklepie nie bardzo wiedzą co to takiego i ile mają za to zapłacić ? Dostałem dzisiaj od nich te fotki i z tego co widzę to chyba nasz kbks ? Nie mam zielonego pojęcia ile takie coś jest warte u nas ,a tym bardziej w Austrii . Osada jest raczej jak widać na fotkach skrócona . I tu moja prośba o jakieś strony, zdjęcia lub coś na temat tych naszych kbks ... i gdyby ewentualnie coś takiego u nas kogoś zainteresowało to dam mu kontakt do tego sklepu i od razu dodam ,że nie sprzedają tam atrap i deko tylko normalne strzelające giwery więc w grę wchodzą tylko ludzie posiadający jakieś tam pozwolenia... ,albo może jakieś muzeum ściągnęło by to spowrotem do kraju , bo nie bardzo wiem ile tego zostało do dzisiaj ?

Link to comment
Share on other sites

21 answers to this question

Recommended Posts

I tu jest właśnie pies pogrzebany :) Jemu nie chodzi o to co pasuje tylko o części dokładnie od Radomika wz.32 . W Wiedniu nie bawią się chyba w zamienniki i podróbki :) Nawet ta obcięta osada jest wg. Niego do wywalenia . Dosztukowanie nie wchodzi w grę . No dziwak taki z niego jest i tyle :) Ale dziękuję za pomoc.
Link to comment
Share on other sites

Podobny do kbks wz.31, jednakże owy model miał dłuższe łoże, okładziny zakrywały większą część lufy, być może w tym przypadku kolba została obcięta i wyprofilowana.
Po lewej stronie broni, nad elementem drewnianych, na komorze nabojowej (na metalu) powinno być wybite Kbk.S.[...]".
Poza tym te przewiercenia- dziury na kolbie pod szczerbinką również są podejrzane. Może kolba została dorobiona?
Tu link do amerykańskiej strony: http://www.collectiblefirearms.com/Rifles22.html

Kbks wz. 31, cena: 2400$.
Link to comment
Share on other sites

W jednym z numerów Wojskowego Przeglądu Technicznego był opis czy coś takiego przedwojennego kbk na amunicję Cal.22 do szkolenia wojskowego. Nie chce mi sie iść teraz na strych i grzebać w stercie tych pism ale z tego co pamiętam wygląd miał zbliżony raczej do karabinu wz.98 . Ten wygląda jak sztucer ale może ktoś go tak przerobił ?
Link to comment
Share on other sites

Kbks wz.31 - łoże,nakładka przycięta i brak kołków,ogólnie szału nima:)

http://www.collectiblefirearms.com/Pictures2009/22_0155-01.JPG
http://www.collectiblefirearms.com/Pictures2009/22_0152-02.JPG


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora vis1939 20:39 26-03-2013
Link to comment
Share on other sites

I teraz pytanie .Czy faktycznie zachował się tylko jeden egzemplarz ? Łoże przycięte i kołków brak ... ale w takim wypadku ten jest drugi ... tylko ,że w Wiedniu. Może jest jeszcze parę takich w Polsce ,więc nie ma co sobie głowy tym zawracać. To tylko przedwojenny gruchot ,ani niemiecki ani radziecki ...czyli badziew niezgodny z naszym pionem ideologicznym i linią partii rządzącej.
Link to comment
Share on other sites

I znowu proszę Was pomoc w tym temacie. Mój austriacki kolega prosi mnie o pomoc w skompletowaniu tego mauzera . Dzisiaj mu obiecałem ,że się postaram. Wie ,że kolba jest obcięta ,więc szuka takiej całej, ale tylko oryginalnej ! Szuka też jakichś części których tam nie ma - też oryginalnych( nie wiem czy chodzi mu o zamek czy podajnik ?) nie miałem tej giwery w ręku ( przedniego bączka nie ma na 100% co wiem ,bo widać to na zdjęciach ) . Może Ktoś z was wie gdzie można u nas coś takiego i do tego mausera kupić ? Ja mu tłumaczę ,że prędzej to trafi w normalnym świecie niż w naszym ubeckim grajdole ,ale facet myśli ,że ja sobie żartuję i robię go w konia ! Pomocy ! Sobieski uratował Wiedeń przed tabunami Turków , a teraz przez głupi kawałek drewna i parę metalowych części cały historyczny biznes plan idzie w diabły ! Od paru lat mu tłumaczyłem ,że my też jesteśmy w Europie ,a teraz on mi pokazuje ,że jesteśmy w dupie ! - Może to nie tak . To nie on mi pokazuje. On tego nie robi bo i po co ? On tego nie rozumie będąc Wiedeńczykiem ! To ja to widzę ! I jest mi totalnie przed nim głupio się tłumaczyć ,że Polska jest ostatnim krajem ,żeby znaleźć tu coś co jest polskiego pochodzenia ! Może macie jakiś namiar na magazyny wojska lub policji ,albo kogoś kto coś takiego ma ? Transakcję zrobi się przez ministerstwo spraw zagranicznych, ambasadę ,albo jak kto sobie życzy . Z papierami, certyfikatami i konwojem przed i za granicą albo i bez . Tylko niech się ktoś odezwie i pomoże i da namiar gdzie tego szukać ? Z góry dziękuję . I przepraszam ,że akurat tutaj na forum to robię,ale słowo ... nie bardzo wiem gdzie jak nie tu mogę znaleźć wskazówki do rozwiązanie tego międzynarodowego problemu ? Nasza klasa i facebook odpada :)
Link to comment
Share on other sites

Cholera.Przepraszam . Właśnie do mnie dotarło ,że dalej ciągnę temat na identyfikacji :( Temat też jest wbrew zasadom , bo dotyczy kupna , ale jakby dało radę to niech ten post jeszcze pobędzie tu jakiś czas zanim pójdzie za karę na dołek. Wiem ,że to trochę wbrew regulaminowi ,ale tak mi niefortunie wyszło . Wytłumaczę się z tego adminom jak zapytają o co chodzi.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information