Jump to content
  • 0

Nakrętka od koła?


danielf91

Question

8 answers to this question

Recommended Posts

Witam. Podepnę się pod temat. Nakrętka wydaje się zrobiona z jakiegoś koloru np.mosiądzu. Kiedyś kopałem części z rozbitego auta i wyskakiwały nakrętki mocowania kół wykonane z mosiądzu. Spotkał się ktoś kiedyś z wyjaśnieniem dlaczego takie nakrętki robiono z koloru.Może zwiększał się współczynnik tarcia na stożku nakrętki?
Link to comment
Share on other sites

Szanowny Kolega danielf91 domaga się bardzo konkretnej odpowiedzi na swoje pytanie. Prawdopodobnie sądzi, że inni użytkownicy forum są wróżbitami, albo jasnowidzami – bo nie widzi potrzeby podania podstawowych informacji dotyczących tej nakrętki: średnicy gwintu, rozmiaru sześciokąta, materiału z jakiego wykonano ten przedmiot, kierunku zwoju gwintu.
Z tej jedynej kiepskiej fot. tego nie można rozpoznać. A może to tylko zagadka dla rozruszania szarych komórek innych Kolegów?
Naprawdę brak słów na określenie takiego podejścia do sprawy. Zastanów się Kolego co Ty mógłbyś powiedzieć o takim przedmiocie przedstawionym Tobie w ten sposób.
Niestety na tym Forum bardzo wielu użytkowników postępuje podobnie. Przykre.
A tak na marginesie oznaczenia literą P – czy ktoś może powiedzieć w jakim języku europejskim innym niż język polski słowo „prawy” zaczyna się literą P? (oczywiście wyłączając języki stosujące cyrylicę).
I druga sprawa – śruby i nakrętki z lewozwojnym gwintem od dawien-dawna oznacza się obwodowym nacięciem w połowie wysokości nakrętki lub łba śruby. Prawozwojnych nie znakuje się.
Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information