Skocz do zawartości

elektroliza a drewno


tede1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nic nie rozkrecaj ani nie rób elektrolizy nalot rdzy jest słaby. na poczatek kup sobie pokost lniany w sklepie z farbami nanoś pedzelkiem na okładki zeby je utrwalic bo napewno sa wyschnięte az nabiora koloru. a nastepnie zaczynamy usuwać rdze kup sobie w sklepie motoryzacyjnym Fosol

http://www.an-met24.pl/340-fosol-odrdzewiacz-05-l.html

pozniej nakładaj pedzelkiem na rdze i po 5-10 minutach fofol rozpuści rdze ktora usuwaj delikatnie skrobakiem albo wata stalowa ktora nie porysuje stali, po usunięciu rdzy umyj rozpuszczalnikiem stalowe czesci (obficie umyć)i zakonserwowac stal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Afrak wszystko zrozumiałem tylko na końcu (obficie umyć)i zakonserwowac stal"?? umyć wodą? a czy zakonserwować? Za pomniałem dodać że mam do niego oryginalną pochwe też w rdzy czy mam tak samo ją wyczyścić czy w inny sposób??
Bardzo dziękuję za fachowy opis jutro będę w sklepie i wszystko kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Ja tu zbyt dużo rudej nie widzę, żeby był powód do pośpiechu. Osobiście spróbowałbym długiego moczenia w ropie lub nafcie i delikatnego oczyszczania. Jakby wyszły głębsze wżery to można pomyśleć o fosolu. Elektroliza na pewno nie pozostawi tej farby (chociaż i tak wiele jej nie pozostanie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zgadzam się w pełni z visem. Pierwszą czynnością przy konserwacji metalu z elementami drewnianymi powinno być w miarę możliwości usunięcie całego drewna. Pozwoli Ci to uniknąć wpływu środków czyszczących na organiczny materiał i zachować go w takim stanie, w jakim został znaleziony. W niektórych przypadkach ze względu na zaawansowaną korozję jest to praktycznie niemożliwe (korozja przenika do drewna), ale z racji, iż Twój bagnet jest w dobrym stanie nie powinno być większych problemów z odkręceniem śrub mocujących okładziny rękojeści. Znajdź lub nawet dorób odpowiedni klucz, który pozwoli odkręcić je, tak żeby uniknąć zerwania czy wyrobienia gwintu. Tylko musisz uważać, żeby nie uszkodzić drewna, ponieważ po tylu latach łatwo o jego ukruszenie. Zawsze na giełdach kolekcjonerskich zwracam uwagę na ten detal, jak sprzedawca się zapiera, że prosto z magazynu bagnet nic nie ruszany i nie czyszczony przez tyle lat leżał", a wystarczy spojrzeć na śruby i stan drewna wokół nich - najczęściej jest lekko ukruszone (wniosek - było przy nich majstrowane). Oczywiście na pierwszy rzut oka nie widać.
Także tede nie spiesz się, powoli z decyzjami i tak już nic mu się złego nie stanie. Masz ładny bagnet i nie spiernicz go :) Jeśli chcesz go porządnie wyczyścić to oddzielnie metal i oddzielnie drewno.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie