Jump to content
  • 0

pocisk niemiecki


bero501

Question

16 answers to this question

Recommended Posts

Ja obstawiam 10,5 cm Leuchtgeschoss (10,5 cm LtGs) - korpus miał 379 mm, cały z zapalnikiem 473 mm, bulwiasty kształt i dwa pierścienie wiodące pasują.
Puste dno by to potwierdzało, bo gwiazdka oświetlająca wyrzucana była do tyłu - a reszta pocisku sobie spadła, stąd i rozkwaszony zapalnik.
Link to comment
Share on other sites

A manierka amerykańska I wojenna. Sporo ich zakupiła też polska armia w okresie międzywojennym z demobilu amerykańskiego i były wykorzystywane przez żołnierzy polskich do września 39 roku, tak że jest często spotykana . Mam też taką po moim dziadku i przyznam jest takie grube aluminium że ciężko ją zniszczyć i dlatego tak sporo ich w tak dobrym stanie ocalało. moja ma bicia US/AGMCo/1918
Link to comment
Share on other sites

moglbys dokladnie okreslic zasade dzialania tego pocisku?"

Prosta. :) W przedniej części umieszczony był ładunek miotający, w tylnej - gwiazdka oświetlająca ze spadochronem. Pocisk posiadał zapalnik czasowy (dokładniej - podwójnego działania) Dopp.Z. S/60, który po ustawionym przed strzałem czasie odpalał ładunek miotający. Gwiazdka wypychając dno pocisku wylatywała do tyłu i paląc się opadała sobie na spadochronie.
Pusta skorupa, jak widać, leciała dalej. :-)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information