Jump to content

Odzyskanie szabli


TrzystaTrzy

Recommended Posts

Witam. Mieszkam w Gorzowie Wlkp, interesuje się militariami i eksploracją. Mojej świętej pamięci pradziadek w okresie okupacji był partyzantem, jak to mówi moja babcia,(jego córka) iegał z szabelką po lesie". Owa szabelka po wojnie zawisła na ścianie, do czasu wizyty milicjanta który stwierdził iż jest to niebezpieczna broń i ją zarekwirował. I tu pojawia się moje pytanie, czy jest jakaś szansa na odzyskanie pamiątki po pradziadku? Jeżeli tak to proszę o informacje do jakich instytucji ewentualnie uderzać. Za odpowiedź z góry dziękuje. Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

W sumie nie wiem czy został jakiś dokument, możliwe że tak. Będę musiał porozmawiać z babcią i o wszystko wypytać ale z racji że nie ma mnie teraz w Gorzowie dowiem się czegoś najprędzej w przyszłym tygodniu. Sobiepan, możesz powiedzieć coś więcej?
Link to comment
Share on other sites

Hm, małe sprostowanie co do dziadka, nie był partyzantem jak to wcześniej napisałem tylko z opisu babci wynika że był ułanem. Powiedziała że miał ładny mundur, dostał konia i ową szablę. W czasie wojny stacjonował na terenach woj. Lubelskiego. Wiem gdzie mieszkał i jak się nazywał milicjant który przywłaszczył sobie szable , pytanie tylko czy jego rodzina jeszcze tam mieszka. Postaram się to niedługo sprawdzić chociaż czuje że nawet jeżeli znajdę jego rodzinę i szable dziadka, nie zostanę tam miło przyjęty. Pozdro.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information