Jump to content

Nieznana złoty Emanuel III


olender

Recommended Posts

Witam

Mam problemy z identyfikacją tej monety. Miniatura numizmatyczna wybita w złocie, Włochy 1928 rok. Przedstawia wizerunek Wiktora Emanuela III (1869 - 1947), rysunek taki jak na 20 lirach z 1928 jednak bez nominału. OPIS : Awers VITT . EM. III . RE." rewers G. ROMAGNOLI" AND A. MOTTI. INC." daty 1918 - 1928. Średnica 1 cm, waga jedna czwarta grama (0,26 gram).

Proszę o jakąś pomoc, bo szukam po necie i kicha.

Link to comment
Share on other sites

tu masz chyba wszystkie oficjalne monety bite we Włoszech

http://www.rhinocoins.com/kinitaly.html

nie twierdzę, że to jest fake" bo jak na razie nie znalazłem materiału porównawczego. być może to jest jakaś kopia lub forma żetonu ?
katalogi milczą, internet też w tym temacie nie pomaga.

w związku z tym nie jestem też przekonany, czy to jest złoto. jeżeli było oficjalnie bite przez mennicę - musiałby być tego ślad.

popatrzę jeszcze w swoich katalogach, ale skoro w sieci nic nie ma - może w katalogach też nic nie być ...
Link to comment
Share on other sites

średnica tak co do wagi... mogę się mylić ale cholerstwo jest cienkie więc... Grubość około 0,5 mm, na pewno nie 1 mm.


Żeton, cóż ciekawa sugestia... Tyle że moneta jest ząbkowana na bokach... Nie twierdzę że żetony nie są ale po prostu dziwne. Generalnie wygląda mi to na zabawkę w mennicy ale chciał bym zwyczajnie wiedzieć.
Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci jeszcze lepiej. Ten link Tyfusa pierwszy w którym znalazł kogoś kto ma podobną monetę daje jeszcze więcej do myślenia bo ta moneta jest inna. Zwróć uwagę że za beretem z tyłu głowy jest napis a u mnie jego nie ma. Co do dokładności... wybacz nie jestem w tym dobry ale dla mnie moja ma bardzo wyraziste szczegóły, bardziej niż ta z linka.
Link to comment
Share on other sites

Nie mam wagi ale z 26 gramami to bym leciał już do skupu.. żartuje Na pewno nie ma 26 gram, pierścionek jest cięższy. Weź narysuj kółko o średnicy 10 mm przecież to jest maleństwo. Nie ściemniam bo ją mam przed sobą, jest cienka mała i lekka ale jest i ciekawi mnie co to jest?
Link to comment
Share on other sites

Takie maleństwa są zdaje się obecnie produkowane, jako monety bulionowe" dla mniej zamożnych, złote lub pozłacane. W tym kierunku poszukałbym, taka pamiątka dla turysty, wzorowana na monecie, która ma go przekonać, że inwestuje" i robi dobry interes. Pełno tego u nas, sprzedaje się, to dlaczego za granicą nie?

Ale to tylko moje przypuszczenia. Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information