Skocz do zawartości

Plany, konstrukcje niemieckich bunkrów naziemnych


Tuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję wszelkich planów technicznych itp w/w bunkrów. Głównie chodzi mi o małe obiekty, jak bunkry ze szczelinami strzelniczymi z czterech stron w kształcie kwadratu. Zlokalizowałem w pewnym miejscu 3 podobne do siebie obiekty - jeden wysadzony przez ruskich w celu testów, drugi zachowany cały z poziomem podziemnym i trzeci podobny do drugiego, ale z jak by zabetonowanym włazem do dolnej kondygnacji. Wstępne oględziny dały znak, że prawdopodobnie coś jest pod podłogą. Chcemy wykonać próbne odwierty w posadzce, by stwierdzić, czy jest tam prześwit.

Pozdrawiam Tuszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powojenny. Specjalnie do Polski po wojnie przyjechało komando niemieckie by wybudować ten schron. Oczywiście to żart.
Czy schron jest po- czy przedwojenny nie wiem. Raczej przedwojenny. Aby to sprawdzić poszukaj map tego obszaru i sprawdź co na tym terenie było przed wojną.
A najważniejsze NIE PODAWAJ LOKALIZACJI, bo wiadomo - ścisle tajne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...
Odradzam odwierty.Nie wiesz co jest pod spodem.Są prostsze sposoby.Poniżej 100 zeta kupisz termometr bezdotykowy.Zmierz temperaturę.Zaznacz kredą różnice.Jak już wiesz gdzie wiercić to pinpointerem wyłap i oznacz metal.Najlepsze wiertła zniszczysz udarem .To jest robota dla cierpliwych.Nie rób tego sam.Postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o obiekcie.Kto,kiedy i po co to zbudował.Z absolutnie niezbędnego wyposażenia to jeszcze porządne buty i rękawice.Okulary ochronne a jeszcze lepiej przyłbica.Minimum 5 l wody do wiercenia na mokro.Apteczka bo pewnie się pokaleczysz.Zignorujesz i skończy się zakażeniem , tężcem lub sepsą .Zrób pomiary i na spokojnie narysuj.Wyłapiesz np.podwójną ścianę .I nie wierć bunkrów bo Cię węgiel zasypie.To są schrony o różnym przeznaczeniu i budowie.Nic tak nie poprawia nastroju jak przewiercenie i popsucie sztabek złota czy miny pułapki.Plany typowych schronów poligonowych mam jakby co.Zrobisz jak zechcesz.Twój wybór , twój czas i zdrowie.
Powodzenia , cierpliwości i rozsądku życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie