Skocz do zawartości

Grób radzieckiego lotnika


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Il-2 ... rysunki usterzenia zapodałem powyżej.
A-20 ma podobna konstrukcje żeber ale już dźwigar inny ... ale to jeszcze sprawdzam.

Tak jak pisałem wcześniej ‘‘płatowiec PS-84 ( LI-2 ) został przystosowany do wymagań sowieckich i w związku z tym rożni się drobnymi szczegółami od płatowca DC-3’’.

Parę szczegółów tez mi jeszcze nie pasuje do całej układanki, Wojtek ma pstryknąć jeszcze parę zdjęć dźwigara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie kumam co z tym Iłem-2 :)
Jak dla mnie, chwilowo nic nie stoi na przeszkodzie żeby Nadwojciech był szczęśliwym posiadaczem zaznaczonego fragmentu zakładając, że rysunek zawiera pewne uproszczenia.
A chyba zawiera, bo jak inaczej wyjaśnić, że dźwigary (tak się to nazywa?) nie mają na nim dziur, które widać wyraźnie na zdjęciu Iła-2 z Balatonu?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/63/Il-2M3_wreck_Hun_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kol.Piters ma zdaje się rację. Załączam dla porównania kilka fotek statecznika poziomego Iła-2 (dokładnie dwóch połówek) st. lejt. W.M. Myłtasowa (prawdopodobnie) z ekspozycji lotniczej Muzeum 4. PSP w Cieszynie, zestrzelonego przez Geschwaderkommodora JG 77 Ericha Leie 14.02.1945 nad Kończycami Małymi.
Widać kształt końcówki oraz otwory w dźwigarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymiary się zgadzają? :)

Właśnie w przedostatnim poście Woodhavena jest link do wątku, zawierającego ID oraz link do aukcji.
Ja tak słyszałem od obecnego właściciela, a sam fant miałem okazję oglądać na kapitalnej wystawie In the air - on the air" w Muzeum AK w Krakowie (niestety, już jej zdaje się nie ma).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Zrobiłem szybką analizę znanych mi claimów sowieckiej 2.AL od końca lipca do grudnia 1944. Ze świętokrzyskiego jest full zgłoszeń, ale rejon Stąporkowa jest jak na razie mało prawdopodobny. Prawie wszystkie miejsca, które mogę rozpoznać, zamykają się w rejonie Sandomierz - Ożarów - Starachowice - Kielce - Pińczów - Nw. Korczyn - Sandomierz.

Nie udało się precyzyjnie wskazać kilku miejscowości, np. Podlesie, których w rejonie operowania armii jest 8 czy 9, czy nazwy niepełne np. Szlachecka".

Paru miejscowości nie mogę zidentyfikować: Рудзе, Смердыня, Карачув, Лыскау, Радзехув. Może to być w podkarpackim lub świętokrzyskim, w porywach wsch. małopolskie. Jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzisz. Na to nie wpadłem.
Rejon Stalowej Woli odpada, bo chodzi o październik 1944 - to wtedy nie było bezpieczne miejsce dla Storcha :)
Natomiast widzę jeszcze taką nazwę na południe od Jędrzejowa. Jest ona, jak również ten Łysaków w pow. mieleckim, zaznaczony na sowieckiej mapie 1:200000 - a zdaje się wg tej skali goście latali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Może dopasujesz coś do tego.
Z książki Jodła".

zniszczenie 6 czerwca 1944 r. niemieckiego samolotu typu Messerschmitt który lądował przymusowo koło wsi Szczeka http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczeka ; lotników rozbrojono i puszczono wolno z samolotu wymontowano 2 lkm i radiostacje"

Czyżby 110ka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie