Skocz do zawartości

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1887 - 1922


ktos451

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc, przygotowuję się do startu w w/w olimpiadzie tematycznej, okres pokrywa się mniej więcej z olimpiadą historyczną - więc myślę, że mogę tam coś zdziałać. Mam do wszystkich wielką prośbę abyście doradzili mi które lektury ze spisu (i inne) nadają się do przeczytania, bo po pierwsze do grudnia 2012 roku nie przeczytam wszystkich, a po drugie większość jest po prostu zbędnych. Przydały by się książki mówiące o wojnie Polsko-Bolszewickiej, o powstaniach śląskich, o polakach w I wojnie, do tego coś o broni i umundurowaniu z tamtych lat. Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

poniżej spis lektur

http://www.losyzolnierza.pl/pliki/2012_2013/Olimpiada/informacja_i_lektury.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Chyba sam powinieneś najlepiej wiedzieć jakiej wiedzy do takiej olimpiady potrzebujesz zamiast czekać z założonymi rekami na odzew z netu. Nikt poza Tobą nie wie jakiego poziomu szczegółowości potrzebujesz, jakie są Twoje możliwości przyswajania wiedzy i ile już umiesz.
Co do książek to wystarczy wybrać się do biblioteki czy księgarni i przekartkować je sprawdzając czy zawierają to czego szukasz albo poszperać w necie np. na forum www.dobroni.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie jest tak, że czekam na odzew z netu. Czytam książki - ale książki traktują głównie o wydarzeniach historycznych, bataliach i dowódcach, trochę mało o umundurowaniu i broni. Brałem już udział w tym konkursie - od Cedyni do Orszy (972- 1514) i od Obertyna do Wiednia (1531-1683) - tu w zakresie broni królował Z. Zygulski i jego Broń w dawnej Polsce, te konkursy były o wiekach wcześniejszych, i dość dużo poświęcono w nich miejsca na uzbrojenie i umundurowanie" - jeśli można to tak nazwać. A, że ten konkurs jest już głównie o XX wieku i walkach o niepodległość, sądzę że tu jeszcze więcej poświęcą umundurowaniu i wyposażeniu, gdyż jest wydaje mi się o tym znacznie więcej informacji.

Zależy mi głównie na pozycjach typu Barwa i broń 1939-1945" z tym że mówiące o głównie latach 1914-1921
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie